Video: Üçüncü köprü inşaatına gizlice tırmanan gençleri izleyin

Kamuoyunda genellikle “Üçüncü Köprü” olarak anılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşaatı devam ediyor. İstanbul trafiğini rahatlatma amacıyla inşa edildiği belirtilen köprünün 2016’da trafiğe açılması planlanıyor. Çalışmaların sürdüğü üçüncü köprü, son derece heyecanlı ve sıra dışı bir deneyime ev sahipliği yaptı.

Özcan İpar ve Pavel Smirnov isimli iki genç, üçüncü köprü inşaatına gizlice girerek köprü kulelerinden birinde mümkün olan en yüksek noktaya tırmandılar. Bu heyecanlı macerayı GoPro ile kaydeden İpar ve Smirnov, en tepe noktaya ulaştıklarında başarılarını bir selfie ile ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmemiş.

ucuncu-kopru-insaati-selfie-231115

İki gencin tırmanışını, YouTube’da yayınladıkları ve yaklaşık dört dakika süren videoyla anbean yaşamak mümkün. Kamera muhtemelen İpar veya Smirnov’un başında olduğu için ortada profesyonel bir çekim olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak ikilinin ekipmansız gerçekleştirdikleri tırmanışın tehlikesi ve üçüncü köprünün yüksekliği, video sayesinde rahatlıkla anlaşılabiliyor. Özellikle bulutların aşağıda kalması, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yüksekliği hakkında daha somut bir fikir edinmeyi sağlıyor.

Özcan İpar’ın kişisel YouTube kanalında daha önce gerçekleştirdiği tırmanışların videolarını izlemek mümkün. İpar’ın yüksek yerlere tırmanma konusundaki tecrübeleri videolar sayesinde daha net anlaşılıyor. Ancak İpar’ın üçüncü köprü inşaatından daha sıra dışı bir yere tırmanması şu an için pek olası gözükmüyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...