Video: Google’ın robotu Karate Kid sahnesini canlandırıyor

Google’ın robot teknolojilerine olan ilgisinin nedeni pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu konuda ortaya çeşitli iddialar atılmış olsa da, “robotlara Uzak Doğu dövüş sanatları öğretmek” bu kümeye dahil edilmiyor. Ancak Google’ın sahibi olduğu Boston Dynamics tarafından yayınlanan yeni bir videoda Atlas isimli robotun Karate Kid filminden sahneleri canlandırması uzak bir ihtimalin gerçeğe dönüştüğünü gösteriyor.

Bir yanıyla heyecan verici, bir yanıyla tuhaf olan videoda Atlas beton blokların üzerinde tek ayağını havaya kaldırarak filmin ölümsüz sahnelerinden birini yeniden hatırlatıyor. Videonun arka planında kulak tırmalayan bir alarm sesi olduğu için videoyu izleyeceklerin öncelikli olarak bilgisayarlarının sesini kısmasında fayda var.

Daha önce ABD Savunma Bakanlığı’na DARPA tarafından finanse edilen Boston Dynamics, bundan bir yıl önce Google tarafından satın alınmıştı. BigDog ve Cheetah gibi hayvan benzeri robotlar da üreten şirket, Atlas’ı 2013’te görücüye çıkarmıştı.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...