Video: Vestel Venus V3 kutusundan çıkıyor

Vestel’in geçtiğimiz hafta duyurusunu gerçekleştirdiği yeni Android telefon serisi Vestel Venus V3 içinde farklı teknik özelliklere sahip üç model yer alıyor. Venus V3 5570 bu üç telefon içinde teknik özellikleriyle serinin üst sınıf modeli olma özelliğini taşıyor. Venus V3 5570 test merkezimize ulaştı. Biz de ambalajı henüz açılmamış her ürüne uyguladığımız gibi, Venus V3 5570 için de bir kutu açılımı hazırladık.

Yuvarlatılmış köşelere ve sahip olan Vestel Venus V3, Gorilla Glass ekran camı, metal çerçeve ve plastik arka kapağın birleşiminden oluşuyor. 5.5 inç 1080p Full HD ekranın özellikle üstünde ve altında epey geniş bir çerçeve mevcut. Bu durum yüzey alanının artması anlamına gelse de, Venus V3’ü tek elle tutmak o kadar da zor sayılmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Vestel Venus V3 Ön İnceleme

Venus V3’ün alt kenarında mikrofon, microUSB portu ve hoparlör ızgarası var. Hoparlör ızgarasının deliklerinin iPhone 6s ve HTC One A9’u hatırlattığını söylemek gerekiyor. Sağ kenarda ses tuşları ve güç butonu mevcut. Üstte de 3.5 mm. kulaklık jakı ve ikinci mikrofon yer alıyor.

vestel-v3-kutu-acilimi-251115

Venus V3’ün arkasını tamamen kapatan ince plastik kapağın yüzeyi kullanırken hoş bir his vermekle kalmıyor, aynı zamanda sürtünmeyi artırarak özellikle tek elle kullanırken Venus V3’ü daha rahat tutmayı mümkün kılıyor. Kapağı çıkardığımızda 2480 mAh kapasiteli pil için ince ve uzun bir alanın bırakıldığını görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5'in ekranları için yeni iddialar

Venus V3’ün önünde 8 megapiksel, arkasında da 13 megapiksel kamera yer alıyor. 13 megapiksel arka kameranın yanında çift renkli LED flaş bulunuyor. Arka kapaktaki Venus logosu ve alttaki Venus yazısı da ilginç detaylar.

Vestel Venus V3’te Android 5.1 Lollipop çalışıyor. Kullanıcı arayüzünde temel olarak Google’ın Lollipop’ta sunduğu ham arayüz unsurlarını görmekle birlikte, Vestel’in de özelleştirmelerinin azımsanmayacak derecede olduğu da dikkat çekiyor. Kamera, Mesajlar, Telefon, Kişiler, Mesajlaşma gibi yerleşik Android uygulamalarının ikonlarının Vestel tarafından özelleştirildiğini görüyoruz.

Ana ekrana baktığımızda, birinci panelde Google’ın uygulamalarının ağırlığının bir hayli fazla olduğuna tanık oluyoruz. Google klasörü altında Gmail, Haritalar, YouTube gibi uygulamalar bulunurken Yarat klasörü altında Dokümanlar, Sheets, Slaytlar, Drive, Keep gibi Google’ın üretkenlik uygulamaları yer alıyor. Play klasörü altında da Play Gazetelik, Play Oyunlar, Play Kitaplar gibi Google Play uygulamalarını görüyoruz.

Vestel Venus V3 ile ilgili daha fazla detayı çok yakında yayınlayacağımız incelemede bulacaksınız.

Togg mobil deneyim merkezleri açıyor

Kısa süre önce T10X modeli için ön sipariş sürecini başlatan Togg mobil deneyim merkezlerini hayata geçiriyor. Böylelikle potansiyel kullanıcılara daha yakın olmayı hedefleyen şirket,...

Netflix “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?” dizisinin yayın tarihini açıkladı

Netflix duyurusunu daha önce yaptığı "Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?" isimli yeni orijinal Türk dizisinin yayın tarihini açıkladı. Perihan Mağden’in aynı isimli romanından uyarlanan dizinin...

Disney+ yeni Türk dizisi Arayış’tan ilk kareleri paylaştı

Disney+ Arayış adını taşıyan yeni orijinal Türk dizisinden ilk kareleri paylaştı. Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, özgün hikaye ve senaryosunu Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı dizinin yönetmen...

En iyi iPad 2023: Farklı kişiler ve işler için hangi iPad modeli uygun?

Apple'ın iPad serisi, diğer platformlar veya tablet üreticileri tarafından rekabet edilmesi zor ürünler barındırıyor. Sadece dört model olmasına rağmen, herkes için ve her türlü...