Eğlence

Valve Steam Mobile uygulamasını yeniledi

valve steam mobile

Valve Steam Mobile uygulamasının yeni yüzünü sonunda kullanıcılarıyla buluşturuyor. Yenilenen uygulama iOS ve Android’de kullanıcılarla buluştu. Uygulamanın testleri geçtiğimiz ağustos ayında başlamıştı. O dönemde yapılan açıklamada, şirketin “yeni bir çerçeve ve modernize edilmiş bir tasarım” peşinde olduğu belirtilmişti.

Yenilenen uygulama yeni özellikleri beraberinde getiriyor. Bu özellikler arasında QR kodlarıyla uygulamaya giriş yapılabilmesi de bulunuyor. Böylelikle kullanıcı isimlerinin ve şifrelelerinin yazılmasına gerek kalmıyor. Kimlik doğrulama için telefona kaydedilen çift aşamalı doğrulama bilgilerinden yararlanılıyor.

Steam’in QR ile giriş yönteminde kullanıcıların karşısına detayların yer aldığı bir onay sayfası çıkıyor. Bu detaylar arasında giriş yapılan cihazın konumunu gösteren bir harita da yer alıyor. Böylelikle kullanıcıların kendi girişlerinin doğruluğundan emin olmaları isteniyor.

Giriş için kullanıcı ismini ve şifreyi kullanmaya devam etmek hâlâ mümkün. Buna ek olarak, Onaylanmış Cihazlar sayfası üzerinden Steam Mobile uygulamasına erişim izni verilmiş cihazlar kontrol edilebiliyor ve buradan erişim izinleri kaldırılabiliyor.

Valve Steam Mobile uygulaması üzerinden Steam kütüphanesinde bulunan tüm oyunları görmek mümkün oluyor. Bu liste üzerinden oyunları PC’ye indirmek için uzaktan talimat verilebiliyor ve indirme süreci başlatılabiliyor. Geliştirilmiş gezinme deneyimi ve Steam bildirimlerinin özelleştirilebilmesi de yenilikler arasında yer alıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER