Üretim hattına giren iPad 2’de FaceTime kamera ve daha hızlı işlemci bulunacak

Üretim hattına giren iPad 2'de FaceTime kamera ve daha hızlı işlemci bulunacakDört gözle beklediğimiz, ancak henüz resmi duyurusu yapılmayan iPad 2, Wall Street Journal’ın iddiasına göre üretim hattına girdi. Gazetenin haberine göre Apple’ın tabletinin yeni versiyonu daha hızlı bir işlemciye ve daha iyi bir grafik işlemcisine sahip olacak. Buna eklenecek daha fazla belleğin daha ince ve daha hafif bir pakette geleceğini de eklemeden geçmeyelim.

Cihazın önünde video görüşmeleri için bir kameranın yer alacağı belirtiliyor, ancak çok tartışılan ekran çözünürlüğü mevcut iPad’inkiyle aynı kalacak gibi görünüyor. Aslında bu daha önce de birkaç yerde dile getirilmişti, daha yüksek çözünürlüklü ekranın daha ileri nesil iPad modellerinde yer alabileceği söylenmişti. Bunun dışında Wall Street Journal, iPad 2’nin ABD’de satışıyla ilgili bir tahmini de aktarıyor. Buna göre yeni iPad’i hem Verizon hem de AT&T satacak. Bu durumda Verizon, yine kendisinin satacağı Motorola Xoom ile iPad’i aynı anda nasıl pazarlayacak, bunu çok merak ediyoruz. iPad 2, Motorola Xoom, LG Optimus Pad ve HP’nin yarınki bugünkü etkinlikte tanıtacağı webOS tabanlı tableti de düşününce önümüzdeki bahar aylarının hayli ilginç geçeceği şimdiden belli oluyor.

İlgili – WSJ

http://tknb.co/dFgWIg
Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun