Ukrayna Rusya’nın işgalini duyurmak için Twitter takipçilerinden RT istiyor

 

ukrayna-rusya-isgal-280814

Rusya ve Ukrayna arasındaki ilişkiler geçtiğimiz mart ayından boyunca oldukça yüksek tansiyonda seyrediyor. Ukrayna’ya bağlı olan özerk Kırım yönetiminin önce bağımsızlığını kazanması, ardından da Rusya’ya katılmasıyla iki devlet arasındaki gerilim iyice artmış; Ukrayna’nın diğer bölgelerinde ordu ve Rus yanlıları arasındaki çatışmalar da iyice ivme kazanmıştı. Son olarak Rus askerlerinin Ukrayna sınırından içeri girmesiyle birlikte iki ülke arasındaki ateşe benzin dökülmüştü.

Rus askerlerinin topraklarına girmesini “işgal” olrak tanımlayan Ukrayna, sosyal medyayı kullanarak dünyanın dikkatini çekmeye çalışıyor. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’na ait onaylanmış bir hesaptan gönderilen tweet’te Ukrayna’nın Rusya işgali altında olan etiketler yer alıyor ve bu tweet’in RT (retweet) edilmesi isteniyor. Rusya ise Ukrayna’nın “işgal” olarak tanımladığı asker girişini bir “kaza” şeklinde niteliyor.

 

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın RT çağrısına yazının yazıldığı zaman itibarıyla 3 bin 853 Twitter kullanıcısı kulak vermiş durumda.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...