Ubisoft’un PS5’te çalışacak PS4 oyunları ile ilgili kafa karışıklığı

Ubisoft, PS5’te çalışmayacak olan PS4 oyunlarını ortaya çıkaran bir geriye dönük uyumluluk listesi yayınladı. Oyun stüdyosu bu listeyi Sony’nin web sitesi yerine kendi web sitesi üzerinden paylaşmayı tercih etti, ancak daha sonra bunun pek de doğru olmadığı anlaşıldı ki, liste web sitesinden kaldırıldı.

Bir Ubisoft sözcüsü tarafından The Verge sitesine gönderilen e-posta iletisinde, “PS5’te oynanabilecek Ubisoft oyunlarını içeren yanlışlıklar olabileceğinden, şu an için geriye dönük uyumlulukla ilgili Ubisoft Connect makalesini ve forum gönderisini geri aldık.” denildi.

Yazı kaldırılmadan önce Ubisoft, aşağıdaki dokuz adet oyunun PS5 üzerinde çalışmayacağını açıklamıştı:

  • Assassin’s Creed: Syndicate
  • Assassin’s Creed: Chronicles Trilogy Pack
  • Assassin’s Creed: Chronicles India
  • Assassin’s Creed: Chronicles China
  • Assassin’s Creed: Chronicles Russia
  • Risk
  • Star Trek: Bridge Crew
  • Werewolves Within
  • Space Junkies

Ubisoft doğru listenin gelecek hafta yayınlanacağını kaydetti.

İlginçtir ki, bu oyunlar Sony’nin PS5 geriye dönük uyumluluk listesinde de görünmüyordu. Söz konusu listeye göre Sony, on adet oyunun yeni konsolda çalışmayacağını açıklamıştı. Bunun aksine, Xbox One için yayınlanmış tüm oyunlar Microsoft’un Xbox Series X ve S konsollarında oynanabilecek.

Sony daha önce PS5’in büyük oranda PS4 oyununu destekleyeceğini kaydetmişti. Daha doğrusu konsol için çıkarılmış 4 binden fazla oyunun gelecek nesil donanımda oynanabilir olmasının beklendiği kaydedilmişti. Ancak bunlar için bazı kısıtlamalar söz konusu olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft xCloud beta olarak iOS ve PC platformlarına geliyor

En ilginç olan ise Star Trek: Bridge Crew ve Space Junkies gibi iki PlayStation VR oyununun geriye dönük uyumluluk taşımayacak olması. Sony, PS5’in PlayStation VR’ı destekleyeceğini açıklamıştı. Ancak başlığın yeni konsolla kullanılabilmesi için özel bir adaptör gerekecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...