Uber sürücüsüz araç birimini elden çıkarıyor

google news abone ol

Uber sürücüsüz araç birimini tahmin edildiği üzere elden çıkarıyor. Şirket, Gelişmiş Teknoloji Grubu’nun (ATG) otonom araç pazarındaki önemli rakiplerinden Aurora Innovation’a satılacağını açıkladı. Uber taraflar arasında yapılan anlaşma çerçevesinde Aurora’ya 400 milyon dolar yatırım yapacak. Uber CEO’su Dara Khosrowshahi de Aurora’nın direktörler kuruluna katılacak.

Uber’in sürücüsüz araç birimini devralması için Aurora’ya para ödediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Aurora, kısa vadede ATG’nin uzmanlığından sürücüsüz kamyon çalışmalarından yararlanacak. Robot taksiler için çalışmalar daha sonra başlayacak. Uber bu teknolojiyi Aurora’dan alacak.

Aurora CEO’su Chris Urmson, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “ATG’nin katılmasıyla Aurora’da çok güçlü bir ekip ve teknolojiye sahip olduk, kaynaklarımız çoğaldı. Böylelikle Aurora, ulaşımı ve taşımacılığı güvenli hâle getirecek teknolojileri en iyi şekilde sunacak şirket hâline gelmiştir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Elon Musk ve Tim Cook bir araya geldi, Twitter iOS uygulamasıyla ilgili sorun çözüldü

Uber sürücüsüz araç birimini elden çıkararak kısa vadede kârlılığını artırmaya odaklandığını bir kez daha gösteriyor. Bunun için teslimat servisi Postmates’i satın alan şirket, uçan taksi birimini elden çıkarmak için görüşmeler yaptığını daha önce doğrulamıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR