Twitter’ın yeni yüzü “X” makale başlıklarını kaldırmayı mı planlıyor?

Elon Musk'ın istediği iddia edilen bu değişiklik, tıklama tuzağı sorununa bir çözüm olabilir.

Daha önce Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu “X”, Fortune’da yer alan bir habere göre, sosyal ağ üzerinde bağlantıları paylaşılan makalelerden başlıkları kaldırmayı test etti. Paylaşımlar, sadece bir ana görsel ve URL’yi içerecek; ancak linki paylaşan kişi veya yayıncı kendi metnini eklerse bu durum değişecek.

Görsel, makaleye giden bir bağlantı olarak işlev görmeye devam edecek; ancak bu özelliğin ne zaman devreye alınacağı veya hiç devreye alınıp alınmayacağına dair kesin bir bilgi yok. Bir kaynağın aktardığına göre, “Bu, Elon’un istediği bir şey. Reklam verenlere sundular, onlar beğenmedi, ama oluyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple, 2023 App Store Ödülleri'nde dikkat çeken uygulama ve oyunları duyurdu

Bu değişikliğin arkasındaki nedenler, kullanıcıların zaman çizelgelerinde daha fazla içerik göstermek için tekil paylaşımların yüksekliğini azaltmak ve X’in sahibi Elon Musk’ın, bu değişikliğin tıklama tuzağı (clickbait) sorununa bir çözüm olacağına inanması olarak açıklanıyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun