Twitter’a @ChronicWire rumuzlu bir kullanıcı tarafından yüklenen yukarıdaki fotoğraflar iOS’in en son sürümünde yer alan Nuance ayarlarını gösteriyor. Bu, önümüzdeki sonbaharda çıkması beklenen iOS 5’te ses tanıma özelliğinin olacağını doğrular nitelikte. Bu özellik sayesinde örneğin, kullanıcılar bir yandan otomobil kullanırken bir yandan da konuşarak yazılı mesaj yazabilecek.

Nuance – Apple ortaklığıyla ilgili söylentiler WWDC’den önce de ortalıkta dolaşıyordu, ancak nedense geçen pazartesi günkü toplantıda bununla ilgili birşey söylenmedi. Apple ve Nuance’ın uzun süredir anlaşma masasında olduğu, ancak bunun WWDC’ye yetişmediği görüldü.

Ses tanıma teknolojisi aslında yıllardır kullanılıyor, ancak bu teknolojinin karşısına geçen yıllar boyunca sürekli problemler çıktı. Ses tanıma yazılımını kullananlar, söylediklerinden farklı sonuçların ekrana döküldüğü veya gerçekleştirildiği sonuçları deneyimlemek zorunda kaldılar. Apple’ın bu teknolojiyi iOS’e nasıl entegre ettiğini ve ne kadar başarılı olacağını umarız iOS 5 çıktığında görmüş olacağız.

İlgili – MacRumors

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Samsung Galaxy S9 reklamında Apple'ın çentiğine ve pil skandalına çatıyor

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz