Twitter’da işten çıkarmalar sona erdi

Şirkette yeni işe alımlar yapılacak

google news abone ol

Twitter en azından bir süre için daha fazla kişinin işine son vermeyecek. Konuyla ilgili açıklamayı mikro blog servisinin geri kalan çalışanlarıyla bir araya gelen şirketin sahibi Elon Musk yaptı. The Verge sitesinin haberine göre, işten çıkarmaları tamamlayan mikro blog servisi yeni çalışanları işe almayı planlıyor.

Şirketin özellikle mühendislik ve satış birimlerindeki pozisyonları doldurmayı planladığı söyleniyor. Bu açıklamanın satış ve iş birlikleri ekiplerinde yaşanan ayrılıkların ardından gelmesi de dikkat çekiyor.

Kısa süre önce çıkan haberlere göre, Twitter’ın reklam satışlarından sorumlu yöneticisi Robin Wheeler ve iş birliklerinden sorumlu başkan yardımcısı Maggie Suniewick, daha fazla kişiyi işten çıkarmayı reddettikleri için Elon Musk tarafından kovulmuştu. Bütün bunlardan önce Musk’ın ilk kararının iş gücünde yüzde 50’lik kesinti yapmak olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Musk hangi pozisyonlarda işe alım yapılacağı konusunda detay vermedi. Ancak mevcut dönemde önceliğin yazılımcılarda olduğunu belirtti. Yönetimi devraldıktan sonra ilk kez çalışanlarla bir araya gelen Musk, bazı soruları da cevapladı.

Twitter’ın genel merkezinin Teksas’a taşınması söz konusu değil

Elon Musk, Tesla’nın genel merkezini ABD’nin Kaliforniya eyaletinden Teksas eyaletine taşımıştı. Twitter çalışanları benzer bir hamlenin kendi şirketleri için de planlanıp planlanmadığını sordu. Henüz böyle bir düşüncesinin olmadığını söyleyen Musk, bir şirketin iki genel merkezinin olmasının mantıklı bir fikir olduğunu belirtti.

Musk, Twitter’ın merkezini Teksas’a taşımanın mikro blog servisi hakkındaki “sağa kayıyor” iddialarını destekleyen bir hamle olacağını dile getirdi. Böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyleyen Musk, şirketin daha “ılımlı” bir yönetime kavuştuğunu belirtti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR