Twitter’a erişim engellenmeye başladı (güncellendi)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün gerçekleştirdiği Bursa mitinginde Twitter ile ilgili sarfettiği sözlerin ardından ve Başbakanlık’tan gelen açıklamanın ardından Twitter’a erişim engelinin gelmesi gecikmedi. Çeşitli internet servis sağlayıcılarından hizmet alanlar, ilginçtir ki, yine Twitter üzerinden erişim engellemenin uygulanmaya başladığını bildiriyor.

twitter-logo-230513

Twitter.com ile ilgili olarak TİB web sitesi üzerinden sorgulama yaptığımızda Twitter için çeşitli mahkeme kararlarının uygulamaya konulduğu bilgisi göze çarpıyor. Zaten Twitter’a erişim engelinin uygulandığını bildiren çeşitli tweet’lere iliştirilen ekran görüntüleri de bu mahkeme kararlarını gösteriyor.

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında istanbul Anadolu 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 03/02/2014 tarih ve2011/795 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİuygulanmaktadır.

(The PROTECTION MEASURE has been taken for this website(twitter.com) according to Decision Nr. 2011/795 dated03/02/2014 of istanbul Anadolu 14. Asliye Ceza Mahkemesi has been implemented by Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı.)

 

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 18/03/2014 tarih ve2014/181 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİuygulanmaktadır.

(The PROTECTION MEASURE has been taken for this website(twitter.com) according to Decision Nr. 2014/181 dated18/03/2014 of İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesihas been implemented by Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı.)

 

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 04/03/2014 tarih ve 2014/223 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığıtarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.

(The PROTECTION MEASURE has been taken for this website(twitter.com) according to Decision Nr. 2014/223 dated04/03/2014 of Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı.)

 

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK 10. Maddesi İle Görevli)’nin20/03/2014 tarih ve sayılı kararına istinadenTelekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.

(The PROTECTION MEASURE has been taken for this website(twitter.com) according to Decision Nr. dated 20/03/2014 ofİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK 10. Maddesi İle Görevli) has been implemented by Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı.)

Turkcell Superonline fiber internet bağlantısı üzerinden deneme yaptığımızda Twitter.com’a şu an için erişiyoruz. Ancak Avea ve Vodafone üzerinden iki farklı akıllı telefonla yaptığımız denemelerde ne Twitter.com’un açıldığını ne de Twitter mobil uygulaması üzerinden tweet’lerin yenilendiğini gördük.

Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme (01:20): Twitter’a gelen erişim engellemesi tüm internet servis sağlayıcılarına yayılmış gibi görünüyor. Ancak kullanıcılar DNS ayarlarını değiştirerek bilgisayarlarından ve Wi-Fi ile internete bağlanan akıllı telefon ve tabletleriyle Twitter’a erişebiliyor.

Bu arada Twitter’da bir açıklama yayınladı ve Türkiye’deki engellemeyle ilgili olarak haberleri ve raporları incelediğini dile getirdi. Sosyal ağ şirketi Türkiye’deki kullanıcılara SMS üzerinden Twitter’a mesaj göndermenin mümkün olduğunu hatırlattı.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,167BeğenenlerBeğen
12,967TakipçilerTakip Et
4,948TakipçilerTakip Et
40,600AboneAbone Ol

MANŞETLER

Apple’ın yeni iPhone’ları ve Apple Watch’u Türkiye’de satışta

Apple, eylül ayında duyurusunu gerçekleştirdiği iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max ve Apple Watch Series 5'i Türkiye'de satışa sundu. Bu cihazlar,...

Oppo Reno 2Z Ön İnceleme – Video

Oppo Reno 2Z geçtiğimiz haftalarda Çin'de tanıtılmıştı. Telefonun Avrupa lansmanı Oppo'nun Londra'da gerçekleştirdiği bir etkinlikle birlikte yapıldı. Biz de o etkinlikteydik ve hemen ardından...

Motorola katlanabilir ekranlı yeni RAZR’ın tanıtım tarihini açıkladı

Motorola, katlanabilir ekranlı bir telefon üstünde çalıştığını daha önce doğrulamıştı. Şirketin bu telefonu bir dönemin efsanelerinden olan RAZR markasıyla çıkaracağına dair haberler de gündeme...

Oppo Reno 2 Ön İnceleme – Video

Bu yılın ilk yarısında duyurduğu amiral gemisi Reno serisiyle adından söz ettirmeyi başaran Oppo, birkaç hafta önce Oppo Reno 2 serisinin ilk üyelerini duyurmuştu....

Redmi Note 8 ve Note 8 Pro Ön İnceleme – Video

Redmi Note 8 ve Note 8 Pro modellerinin Türkiye lansmanı bugün İstanbul'da düzenlenen bir etkinlikte gerçekleştirildi. 3000 TL'nin altında düzgün bir Android telefon arayanlar...