Twitter yanlış bilgi ile mücadele için yeni etiketler geliştiriyor

Twitter yanlış bilgi ile olan mücadelesinde eski ABD Başkanı Donald Trump’ı bile karşısına almaktan çekinmemişti. Pandemi dönemindeki yanlış bilgiler için tweetlere uyarı etiketi ekleyen mikro blog servisi, bu etiketlerin sayısını artırmayı hedefliyor.

Kullanıcılar yakında bazı paylaşımların altında üç farklı türde uyarı etiketi görecek. Bu etiketlerle yanlış bilgilerin çürütülmesine katkı sağlanması amaçlanıyor. Yeni uyarılar “En son gelişmeleri öğrenin”, “Bilgi almaya devam edin” ve “Yanıltıcı” başlıklarını taşıyor. Bu uyarılara daha fazla bilgi almayı sağlayacak bağlantılar da eşlik edecek.

Twitter benzer etiketleri neredeyse bir yıldır COVID-19 ile ilgili paylaşımlarda kullanıyor. Bu etiketler üzerinden kullanıcılar harici internet sitelerine veya Twitter içinde özel olarak hazırlanan Anlar’a yönlendiriliyor.

Twitter’ın yeni yanlış bilgi etiketlerini ortaya çıkaran isim uygulama geliştiricisi Jane Manchun Wong oldu. Wong, Twitter’ın “Chirp” isimli yeni yazı tipini gösteren paylaşımları da göstermeyi ihmal etmedi. Chirp’in duyurusu geçtiğimiz ocak ayının sonlarında yapılmıştı.

Twitter yanlış bilgi ile mücadele kapsamında ABD başkanlık seçimi döneminde sürekli olarak duyurular paylaşmıştı. Şirket sonuçların kesinleşmesinin ardından yanıltıcı bilgiler vermeyi sürdürdüğü gerekçesiyle eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını da kalıcı olarak kapatmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...