Teknoloji

Twitter Yanıt İstemleri özelliğine Türkçe desteği

avrupa birliği twitter elonjet

Twitter Yanıt İstemleri özelliği için Türkçe desteğini başarılı geçen deneme sürecinden sonra, bu özelliğin 2 Ağustos’tan itibaren iOS, Android ve Web için globalde Twitter’ı Türkçe dilinde kullanan kullanıcıların tümüne sunduğunu açıkladı.

Twitter, bu özelliği 2022’nin başından bu yana, dünyanın çeşitli bölgelerinde test ediyordu. Reply Prompts yani Yanıt İstemleri özelliği, bir Tweet’e yanıt olarak zararlı olabilecek bir dil (hakaret, kaba dil veya nefret dolu sözler) algıladığımızda görünür. Bu özellik, insanlara yazdıklarını yeniden düşünme ve potansiyel olarak yanıtı silme veya değiştirme şansı veriyor.

Twitter’dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Geçen yıl, konuşmaları daha medeni hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sağlığını iyileştirmenin bir yolu olarak ABD ve Brezilya’daki insanlara yönelik yanıt istemleri özelliğini başlattık. Bu test, ABD’deki kişilerin yüzde 30’unun ve Brezilya’daki kişilerin yüzde 47’sinin, sorulduktan sonra yanıtlarını değiştirmesi veya silmesiyle sonuçlandı. Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten sonra, tüm dünyada Türkçe dil ayarlarına sahip olan herkese sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki deneyimlerine yansıtmak amacıyla bu özelliği farklı pazarlarda ve dillerde de test etmeye devam edeceğiz.”

Twitter Yanıt İstemleri özelliğinin duyurusunu geçtiğimiz yılın mayıs ayında yapmıştı. Konuşmaları daha sağlıklı hâle getirmeyi hedefleyen şirket, bu hedef doğrultusunda yanıt gizleme gibi özellikleri de kullanıcılarıyla buluşturmuştu.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER