Twitter yanıt ayarlarını paylaşımdan sonra değiştirmeye izin veriyor

google news abone ol

Twitter kullanıcıları artık bir tweet attıktan sonra o tweet’e kimin yanıt verebileceğiyle ilgili ayarları değiştirebiliyor. Kullanıcılar geçtiğimiz ağustos ayında geniş ölçekli şekilde dağıtıma çıkan özellik sayesinde paylaşımlarına kimin yanıt verebileceğini daha iyi kontrol etme imkanına kavuşmuştu.

Ancak söz konusu özellikte kullanıcılar, yanıt verebilecek kişileri tweet’i atmadan önce belirlemek zorundaydı. Yapılan değişiklikle birlikte bir tweet’e yanıt verebilecek kişiler, tweet gönderildikten sonra da ayarlanabilecek. Söz konusu özellik iOS, Android ve web’de kullanıcılarla buluşuyor.

Yanıt verebilecekleri değiştirmek için tweet’teki üç nokta ikonuna dokunmak ve daha sonra da açılan menüde ilgili seçeneği bulmak gerekiyor. Kullanıcılar herkes, takip edilenler veya bahsedilen kişiler seçeneklerinden birini tercih edebiliyor.

Twitter böylelikle kullanıcılara tweet’leriyle etkileşime geçebilecekleri belirlemekte daha fazla kontrol imkanı sağlıyor. Mikro blog servisi bir süre “daha fazla kontrol” sağlama konusunda geliştirdiği ve denemeyi planladığı başka yöntemleri de sergilemişti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR