Twitter yanıt ayarlarını paylaşımdan sonra değiştirmeye izin veriyor

Twitter kullanıcıları artık bir tweet attıktan sonra o tweet’e kimin yanıt verebileceğiyle ilgili ayarları değiştirebiliyor. Kullanıcılar geçtiğimiz ağustos ayında geniş ölçekli şekilde dağıtıma çıkan özellik sayesinde paylaşımlarına kimin yanıt verebileceğini daha iyi kontrol etme imkanına kavuşmuştu.

Ancak söz konusu özellikte kullanıcılar, yanıt verebilecek kişileri tweet’i atmadan önce belirlemek zorundaydı. Yapılan değişiklikle birlikte bir tweet’e yanıt verebilecek kişiler, tweet gönderildikten sonra da ayarlanabilecek. Söz konusu özellik iOS, Android ve web’de kullanıcılarla buluşuyor.

Yanıt verebilecekleri değiştirmek için tweet’teki üç nokta ikonuna dokunmak ve daha sonra da açılan menüde ilgili seçeneği bulmak gerekiyor. Kullanıcılar herkes, takip edilenler veya bahsedilen kişiler seçeneklerinden birini tercih edebiliyor.

Twitter böylelikle kullanıcılara tweet’leriyle etkileşime geçebilecekleri belirlemekte daha fazla kontrol imkanı sağlıyor. Mikro blog servisi bir süre “daha fazla kontrol” sağlama konusunda geliştirdiği ve denemeyi planladığı başka yöntemleri de sergilemişti.

İLGİLİ HABERLER