Twitter video sohbet uygulaması Squad’ı satın aldı

Twitter, video sohbet ve ekran paylaşımı gibi imkanlar sunan Squad uygulamasını satın aldığını açıkladı. TechCrunch sitesinin haberine göre; Squad’ın tüm ekibi, kurucular Esther Crawford ve Ethan Sutin de dahil olmak üzere, Twitter’a katılacak.

Crawford, kişisel Medium sayfasında yaptığı açıklamada Twitter’ın Squad’ın ses ve videodaki uzmanlığından yararlanmayı hedeflediğini belirtti. Crawford ekip olarak eğlenceli ve anlamlı iletişimi mümkün kılan formatlar geliştirme konusunda heyecanlı olduklarını dile getirdi. Twitter ise anlaşmanın koşulları konusunda bilgi vermedi.

Esther Crawford’un açıklamasında şu ifadeler de yer alıyor: “Bizim başarımızın yatırımcıları çeşitliliği yüksek ekiplere para koyma konusunda da cesaretlendirmesini umuyorum. Çünkü her başarı, bu ekiplerin iyi bir yatırım olduğunu gösteriyor. Kadınların ve farklı etnik kökenlerden gelen insanların bulunduğu girişimlere destek verin. Bu size para kazandıracaktır.”

Squad’ın kullanım oranı, koronavirüs pandemisiyle birlikte yüzde 1100 oranında artmıştı. Bu nedenle Twitter’ın Squad uygulamasını kapatma kararı sürpriz olarak değerlendirilebilir. 12 Aralık itibarıyla uygulama kapatılırken, bu kararın ardında Squad’ın Snap tarafından sağlanan geliştirici araçlarından yararlanmasının olması muhtemel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Türkiye için resmi online mağazasını açtı

Twitter, Squad ekibinin uzmanlığından yararlanarak kendi video sohbet hizmetini sunarsa sürpriz olmayacaktır. Ancak mikro blog servisinden henüz bu konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...