Teknoloji

Twitter video sohbet uygulaması Squad’ı satın aldı

twitter squad video

Twitter, video sohbet ve ekran paylaşımı gibi imkanlar sunan Squad uygulamasını satın aldığını açıkladı. TechCrunch sitesinin haberine göre; Squad’ın tüm ekibi, kurucular Esther Crawford ve Ethan Sutin de dahil olmak üzere, Twitter’a katılacak.

Crawford, kişisel Medium sayfasında yaptığı açıklamada Twitter’ın Squad’ın ses ve videodaki uzmanlığından yararlanmayı hedeflediğini belirtti. Crawford ekip olarak eğlenceli ve anlamlı iletişimi mümkün kılan formatlar geliştirme konusunda heyecanlı olduklarını dile getirdi. Twitter ise anlaşmanın koşulları konusunda bilgi vermedi.

Esther Crawford’un açıklamasında şu ifadeler de yer alıyor: “Bizim başarımızın yatırımcıları çeşitliliği yüksek ekiplere para koyma konusunda da cesaretlendirmesini umuyorum. Çünkü her başarı, bu ekiplerin iyi bir yatırım olduğunu gösteriyor. Kadınların ve farklı etnik kökenlerden gelen insanların bulunduğu girişimlere destek verin. Bu size para kazandıracaktır.”

Squad’ın kullanım oranı, koronavirüs pandemisiyle birlikte yüzde 1100 oranında artmıştı. Bu nedenle Twitter’ın Squad uygulamasını kapatma kararı sürpriz olarak değerlendirilebilir. 12 Aralık itibarıyla uygulama kapatılırken, bu kararın ardında Squad’ın Snap tarafından sağlanan geliştirici araçlarından yararlanmasının olması muhtemel görünüyor.

Twitter, Squad ekibinin uzmanlığından yararlanarak kendi video sohbet hizmetini sunarsa sürpriz olmayacaktır. Ancak mikro blog servisinden henüz bu konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER