Ana Sayfa Sosyal Medya Tweet'lerde gizlenen veriler Twitter'ın reklamları için hedef kitle belirlemesinde yardımcı oluyor

Tweet’lerde gizlenen veriler Twitter’ın reklamları için hedef kitle belirlemesinde yardımcı oluyor

Dün gerçekleşen halka arzla birlikte hisseleri uçuşa geçen Twitter’a yatırımcılar tarafından gösterilen ilginin yegane sebebi 140 karakterlik iletiler değil. Twitter’ı bu denli değerli kılan teknolojinin derinliklerine inen Bloomberg Businessweek, her tweet’in arkasında bulunan zengin veri kaynağını ortaya çıkardı. Bu veriler sayesinde bir tweet’ten çok daha geniş kapsamlı bilgi almak, hatta sahibi hakkında kapsamlı bir hikayeye ulaşmak mümkün olabiliyor. Bir tweet’te gönderildiği kesin koordinatlar, gönderildiği yerin adı ve zamanının yanı sıra çok kapsamlı detaylar bulunuyor.

twitter-logo-230513

Bu detaylar kulağa son derece basit gelse de, Twitter’ın reklamlarını verimli bir biçimde satmasında bu veriler çok önemli bir rol oynuyor. Bir kullanıcının Twitter ile nasıl etkileşime geçtiğini göstermek bakımından son derece etkili olan bu veriler, reklamverenlere de servisi kullanan kişilerin davranışlarını anlama konusunda yardımcı oluyor. Bu verileri kullanmak henüz Twitter’ı henüz kârlı bir başarı hikayesine dönüştürmese de, yatırımcıların mikro blog servisinin reklam konusunda etkin bir mecra olmak için gereken veriye ve kullanıcı sayısına sahip olduğunu düşündüğü gösterilen ilgi sayesinde rahatlıkla anlaşılıyor.

İlgili >> Bloomberg Businessweek

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,345BeğenenlerBeğen
11,812TakipçilerTakip Et
4,839TakipçilerTakip Et
38,549AboneAbone Ol

İNCELEMELER