Twitter ürünler ve iş yerleri için sayfalar ve Pinterest’teki gibi koleksiyonlar sunuyor

 

twitter-koleksiyonlar-210615

Twitter çeşitli ürünleri kullanıcıların zaman akışları içinde gösterme yolunda çeşitli değişiklikler üzerinde çalışıyor. Şirket iş yerleri ve kurumlara, mekanlara ve ürünlere ön plana çıkmada yardımcı olacak iki yeni sayfa türünü test ettiğini duyurdu.

Öncelikle Twitter iş yerleri için özel sayfalar oluşturuyor. Bu sayfalarda özel bir ürün veya marka için daha fazla bilgi bulunacak. Sayfada çeşitli görseller, ilgili tweet’ler, fiyat ve tanım bilgileri bulunacak. Ayrıca Twitter uygulaması veya web sitesi üzerinden ürünleri satın almak da mümkün olacak.

twitter-sayfa-210615-1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Keenetic Hero DSL inceleme: DSL kullanıcıları için güçlü bir seçenek

İkinci tür sayfanın adı ise Koleksiyonlar. Markaların Pinterest’tekine benzer portallar oluşturmasına, buradan ürünleri ve mekanları ilgi duyacak kitlelere ulaştırmasına imkan tanınacak. Twitter’ın başlangıçta iş ortaklığı yaptığı markalar arasında Nike, Game of Thrones ve Target bulunuyor.

Android ve iOS uygulamalarında ya da Twitter.com web sitesi üzerinde bir markanın profilini ziyaret ettiğinizde koleksiyonlarını görebileceksiniz. iOS uygulamasında, arama çubuğuna tıklatıldığında açılan kategori menüsü içinden koleksiyonlar içinde de arama yapmak mümkün olacak. Koleksiyonları görebilmek için mobil uygulamaların en güncel versiyonlarını indirmek gerekiyor.

twitter-sayfa-210615-2

Her ne kadar testler süresince sadece birkaç markayla hareket edilse de, çok yakında daha fazla markanın Twitter’ın sunduğu bu yeniliklerden faydalandığını görebiliriz.

Bu arada Twitter’ın Project Lightning olarak adlandırılan ve sosyal medya servisini bir haber toplama servisine dönüştürecek projesiyle ilgili detaylar da hafta içinde ortaya çıkmıştı. Bu haber servisi Twitter hesabı olmayanlara da hitap edecek şekilde tasarlanıyor.

Twitter sayfalar ve Koleksiyonlar’ın yeni özellikler için sadece birer başlangıç olduğunu, ilerleyen aylarda Twitter ile ilgili daha fazla yenilik haberinin duyurulacağını kaydetti.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu

Son dakika sızıntılarının ardından Beats, bugün ikinci tam kablosuz kulaklık çifti olan yeni Beats Studio Buds'ı duyurdu. 149,99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....