Twitter ürünler ve iş yerleri için sayfalar ve Pinterest’teki gibi koleksiyonlar sunuyor

 

twitter-koleksiyonlar-210615

Twitter çeşitli ürünleri kullanıcıların zaman akışları içinde gösterme yolunda çeşitli değişiklikler üzerinde çalışıyor. Şirket iş yerleri ve kurumlara, mekanlara ve ürünlere ön plana çıkmada yardımcı olacak iki yeni sayfa türünü test ettiğini duyurdu.

Öncelikle Twitter iş yerleri için özel sayfalar oluşturuyor. Bu sayfalarda özel bir ürün veya marka için daha fazla bilgi bulunacak. Sayfada çeşitli görseller, ilgili tweet’ler, fiyat ve tanım bilgileri bulunacak. Ayrıca Twitter uygulaması veya web sitesi üzerinden ürünleri satın almak da mümkün olacak.

twitter-sayfa-210615-1

İkinci tür sayfanın adı ise Koleksiyonlar. Markaların Pinterest’tekine benzer portallar oluşturmasına, buradan ürünleri ve mekanları ilgi duyacak kitlelere ulaştırmasına imkan tanınacak. Twitter’ın başlangıçta iş ortaklığı yaptığı markalar arasında Nike, Game of Thrones ve Target bulunuyor.

Android ve iOS uygulamalarında ya da Twitter.com web sitesi üzerinde bir markanın profilini ziyaret ettiğinizde koleksiyonlarını görebileceksiniz. iOS uygulamasında, arama çubuğuna tıklatıldığında açılan kategori menüsü içinden koleksiyonlar içinde de arama yapmak mümkün olacak. Koleksiyonları görebilmek için mobil uygulamaların en güncel versiyonlarını indirmek gerekiyor.

twitter-sayfa-210615-2

Her ne kadar testler süresince sadece birkaç markayla hareket edilse de, çok yakında daha fazla markanın Twitter’ın sunduğu bu yeniliklerden faydalandığını görebiliriz.

Bu arada Twitter’ın Project Lightning olarak adlandırılan ve sosyal medya servisini bir haber toplama servisine dönüştürecek projesiyle ilgili detaylar da hafta içinde ortaya çıkmıştı. Bu haber servisi Twitter hesabı olmayanlara da hitap edecek şekilde tasarlanıyor.

Twitter sayfalar ve Koleksiyonlar’ın yeni özellikler için sadece birer başlangıç olduğunu, ilerleyen aylarda Twitter ile ilgili daha fazla yenilik haberinin duyurulacağını kaydetti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Ikea’dan kablosuz şarj için masa altına monte edilebilen yeni çözüm

Ikea, kablosuz şarj için şimdiye kadar sunduklarından daha farklı bir çözüm duyurdu. Şirketin Sjömärke isimli kablosuz şarj aleti, standart masaların veya çalışma masalarının altına...

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...