Twitter tweetlere oyun yerleştirme seçeneğini kaldırdı

twitter-ms-dos-oyun-street-fighter-050515

Twitter’da kısa bir süre için eski Arcade tarzı MS-DOS oyunlarının tweetlere yerleştirildiği görülmüştü. Özellikle oyun severleri fazlasıyla mutlu eden bu özelliğin ömrüyse fazla uzun olmadı ve mikro blog servisi oyunları tweetlere yerleştiren özelliği desteklemeyi sonlandırdı.

Gelen haberi sürpriz olarak nitelemek pek mümkün değil. Klasik oyunlara ait Internet Archive sayfalarının bağlantılarını tweete ekleyerek oyunları tweet’e yerleştirmek, Twitter’ın Cards özelliğinin ihlâli anlamına gelmekteydi. Mikro blog servisinden konuya ilişkin bir açıklama yapılmasa da, Cards özelliğinde oyunlara yer olmadığı şirketin talimatnamesinde açıkça belirtiliyor.

Bir tweet içinden Pac-man veya Street Fighter oynayabilmek gibi pratik bir eylemden mahrum kalmak özellikle klasik oyun severleri fazlasıyla üzecek cinsten bir gelişme. Oyunların Internet Archive üzerinden oynanabilir olmasıysa küçük de olsa bir teselli sağlıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...