Twitter Türkçe Konular hizmetini hayata geçirdi

google news abone ol

Twitter kullanıcılarının gerçekten kendileriyle ilgili konuları keşfetmesini kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiği Konular hizmetini artık Türkçe olarak da sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar takip ettikleri konuyla ilgili olarak farklı hesaplardan atılmış tweet’leri görebiliyor. Konular sayesinde bir hesabı takip etmeden ilgi duyulan bir başlık hakkında konuşulan her şey görmek mümkün oluyor.

Twitter takip edecek Konular’ın bulunması konusunda da kullanıcılarına yardımcı oluyor. Kullanıcılar ana sayfadaki zaman akışında çeşitli konuları takip etmeleri için öneriler görüyor. Sadece konuyu takip etmek ilgili tweet, etkinlik ve reklamları görmeyi sağlıyor.

Twitter Konular hizmeti kapsamında Türkçe konuşan kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunuyor. Bu yelpazeden bazı örnekler şu şekilde sıralanıyor:

Türkçe Müzik

Türk müziği hayranları favorilerini takip edebilir. Aleyna TilkiTarkan ve Fazıl Say gibi yıldızların hepsinin takip edilmesi gereken Konuları var. Müzik severler, yeni single’lardan kırmızı halı görünümlerine kadar konuşmaları ve en son haberleri takip edebilirler.

Türk Aktörler

Biraz drama sever misiniz? Cem YılmazÇağatay UlusoyKıvanç Tatlıtuğ ve Ezgi Mola gibi ekrandaki süperstarları takip etmek çok kolay. Twitter, haberleri, film güncellemelerini ve röportajların öne çıkan bölümlerini takip edebilmek için olmanız gereken yer.

Ulusal Sporlar

Türkiye çok başarılı sporcular tarafından temsil ediliyor. Filenin Sultanları’ndan haberdar olun: Ebrar KarakurtEda Erdem ve Türkiye Kadın A Milli Voleybol Takımı‘nın takip edilebilecek Konuları var. Tenisi seviyorsanız, yükselen yıldız Yankı Erel takip edebileceğinz konulardan biri.

Futbol

Twitter, futbol haberleri, yorumları ve toplulukları  takip etmek için en doğru yer. Fatih Terim‘i, Galatasaray‘ı ve Fernando Muslera ile rakip Fenerbahçe ve Altay Bayındır gibi konularda takımlarla ilgili güncellemeleri, komik içerikleri ve en popüler tweet’lere ulaşın.

Televizyon dizileri

Türk dizileri dünya çapında büyük bir popülariteye sahip ve Twitter, hayranların şok edici gelişmeler, heyecan verici anlar ve en son haberler hakkında yorum yaptığı yer. Twitter’da Masumlar Apartmanı ile Kırmızı Oda arasındaki geçişler ya da Çukur‘daki patlamalı anlar konuşuluyor. Konuları takip etmek, hiçbir şeyin kaçırılmayacağı anlamına geliyor.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER