Twitter “subtweet” kelimesinin ticari haklarını almaya çalışıyor

twitter-iphone-logo-230315

Twitter, “subtweet” kelimesinin haklarına sahip olmayı istiyor. Şirket tarafından gerçekleştirilen son ticari marka başvurusunda kelimenin anlamı da açıklanıyor. Günlük konuşma dilinde bir süredir kullanılan kelime, bir kişinin mikro blog servisindeki rumuzundan bahsetmeden o kişiye referans veren tweetler için kullanılıyor.

Söz konusu kelime, 2013’ten bu yana kullanılıyor. Ancak sosyal ağ dışında bu kelimeye rastlamak, tahmin edilebileceği üzere, pek mümkün değil.

Mikro blog servisi, “subtweet” kelimesinin ticari hakları için başvurusunu 30 Ekim 2015’te gerçekleştirmiş. Söz konusu tarih, Jack Dorsey’in şirketin CEO’luğuna kalıcı olarak oturmasından birkaç hafta sonrasına tekabül ediyor. Herhangi bir itiraz gelmediği takdirde, “subtweet” kelimesinin ticari haklarının birkaç ay içinde mikro blog servisine verilmesi öngörülüyor.

Twitter kelimeyi ticari amaçlarla kullanmaya hazırlanıyor

Twitter’ın haklarını koruması için kelimeyi ticari bir yapı içinde kullanması gerekiyor. Aksi takdirde de, şirketin elinde kelimenin ticari kullanımını onaylama hakkı bulunacak.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...