Twitter Spaces içinde biletli etkinlik yapma imkanı sunuyor

Sesli sohbet odaları Clubhouse ile popüler hâle gelmiş ve kısa süre içinde pek çok sosyal medya platformu bu formatı kendi yapısına uyarlamaya başlamıştı. Bu uyarlamalarının en başarılılarından birini de Spaces ile Twitter yapmış durumda. Clubhouse hâlâ elindeki gücü parasallaştırmanın yolunu ararken, Twitter Spaces’ın etkisini kazanca dönüştürme yolunda somut adımlarını atmaya başladı.

Twitter’da sesli sohbet odası açanlar, bu odalara katılımı belli bir ücrete bağlayabilecek. Tanınmış kişiler veya markaların fazlasıyla işine yarayacak bu imkandan faydalanabilmek ise beli koşullara bağlı.

Öncelikle Spaces için bilet satmak isteyen kullanıcıların en az 1000 takipçiye sahip olması gerekiyor. Buna ek olarak, biletli etkinlik yapacakların son 30 gün içinde en az 3 Spaces odası açması da koşullar arasında yer alıyor. Son koşul ise odayı açacak kişinin en az 18 yaşında olması. Test aşamasında sadece ABD’deki kullanıcılara bu imkan veriliyor.

Twitter bilet satışlarının gelirinin nasıl paylaşılacağı konusunda da bilgi verdi. Şirket, satılan biletlerin gelirinden yüzde 20’lik bir pay alacağını belirtti. Ancak bu kesinti, Apple ve Google’ın komisyonlarının alınmasının ardından yapılacak. Kısacası 10 TL karşılığında bilet satan bir kullanıcı, bu paranın sadece 5,6 TL’lik kısmını alabilecek.

Spaces için bilet satış imkanı sunan Twitter, son kullanıcıya dokunacak farklı parasallaştırma yöntemleri de deniyor. Bu doğrultuda kısa süre önce Bahşiş Kutusu özelliğini duyuran şirket, bir taraftan da Twitter Blue ile üst sınıf özellikleri aylık ücret karşılığında sunmayı planlıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...