Twitter Spaces için masaüstünde özel sekme sunacak (Güncellendi)

Twitter bu yıl içinde Spaces, Süper Takip, Blue abonelik paketi gibi pek çok yeni özelliğin duyurusunu yapmıştı. Bu yenilikler arasında şu an için son kullanıcıların en çok benimsediği, Spaces adındaki sesli sohbet odaları.

Şirket, bu sohbet odalarına web sitesi üzerinden erişim imkanını bir süre önce sunmuştu. Sohbet odalarının keşfini kolaylaştırmak isteyen mikro blog servisi, internet sitesine Spaces için özel bir sekme eklemeye hazırlanıyor. Twitter bir yandan da bülten özelliğine uygulamalar üzerinden hızlı katılım imkan vermek için çalışıyor.

Twitter’ın yeniliklerini uygulama araştırmacısı Nima Owji duyurdu. Owji daha önce de Twitter’ın geliştirme aşamasındaki özelliklerini ortaya çıkarmıştı. Spaces sekmesi için Twitter’ın internet sitesindeki testlerin başladığını belirten Owji, bu sekme sayesinde hem canlı hem de daha sonra başlayacak sohbet odalarının kolaylıkla bulunabileceğini dile getirdi. Bu sekmede arama özelliğinin bulunması da Twitter kullanıcılarının işini fazlasıyla kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Hâlihazırda Twitter’da bir sohbet odası bulmak pek kolay değil. Kullanıcılar ancak takip ettikleri kişilerin katıldığı ve o anda aktif olan odaları zaman akışının üstünde görebiliyor. Yeni sekmenin bu sorunu büyük ölçüde çözmesi bekleniyor.

Twitter bir süre önce kullanıcılarına bülten hazırlama ve bunu bir ücret karşılığında abone olanlara sunma özelliğini duyurmuştu. Bülten aboneliği hâlihazırda e-posta ile gönderilen bir bağlantı aracılığıyla yapılıyor. Ancak Twitter’ın doğrudan uygulama üzerinden aboneliği mümkün kılmak için çalıştığı da Owji’nin paylaştığı bilgiler arasında yer alıyor.

Spaces sekmesinin ve hızlı bülten aboneliği özelliğinin tüm Twitter kullanıcılarına ne zaman açılacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

Güncelleme: Twitter Spaces sekmesinin iOS’te kullanıcıların erişimine açıldığını duyurdu. Bunun için uygulamayı İngilizce kullanmak gerekiyor. Mikro blog servisi, özelliğin yakında Android’e açılacağını da belirtti.

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Huawei nova 9, Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick tanıtıldı, işte özellikleri

Huawei nova 9, Viyana'da gerçekleştirilen etkinlikle küresel sahnede görücüye çıktı. Etkinlikte akıllı telefona Huawei Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick de eşlik etti. Çinli...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun