Twitter SoundCloud’a 70 milyon dolar yatırım yapıyor

twitter soundcloudTwitter SoundCloud’ı satın almasa da, çevrim içi müzik servisinin geleceğinde söz sahibi olma konusunda istekli gözüküyor. Sosyal paylaşım sitesi, detayları paylaşmasa da, SoundCloud’a yatırım yaptığını doğruladı.

Recode sitesinde yer alan habere göre, mikro blog servisi SoundCloud’a 70 milyon dolar değerinde yatırım yapıyor. Bu hamlenin SoundCloud’a “içerik oluşturucularıyla olan ilişkilerinde destek olması” ve her iki platformda da görülen “topluluk temelli yaklaşım”ı yansıtması amaçlanıyor. Ortada resmi bir ortaklık olmasa da, Twitter’ın bundan sonraki süreçte SoundCloud’ın geleceği hakkında söz hakkına sahip olması muhtemel gözüküyor.

Twitter ve SoundCloud arasındaki sıcak ilişkilerinin uzun bir geçmişi bulunuyor. Dolayısıyla yatırım haberine pek de şaşırmamak gerekiyor. SoundCloud, Twitter’ın ses kartları özelliğini destekleyen ilk çevrim içi müzik platformlarından biri olmuştu.

SoundCloud, Twitter ile olan yakın mesaisi sayesinde bu yıl içinde faaliyete geçen abonelik tabanlı çevrim içi müzik servisi SoundCloud Go’yu tanıtmak için daha geniş imkanlara kavuşabilir. Her iki şirketin de büyüme konusunda sıkıntı yaşadığı biliniyor. Dolayısıyla yakın çalışmanın hem Twitter’a hem de SoundCloud’a yeni ufuklar açması muhtemel gözüküyor.

İLGİLİ HABERLER