Twitter şimdi takip etmediğiniz kişilerde mesaj almanıza da imkan tanıyor

twitter-iphone-dogrudan-mesaj-210415

Twitter’daki Doğrudan Mesajlaşmalar giderek daha fazla kullanışlı hâle geliyor. Bununla birlikte bazıları için de daha sinir bozucu olma ihtimali de söz konusu.

Daha önce Twitter kullanıcıları sadece takip ettikleri kişilerden doğrudan mesaj alabiliyordu, ancak Twitter’ın getirdiği seçime bağlı bir özellik yardımıyla mesajlaşma işlevini takip etmediğiniz kişilere de açabilirsiniz.

Söz konusu özellik varsayılan olarak kapalı geliyor, ancak ayarlar menüsü içinden bunu yeniden açmanız mümkün oluyor. Twitter’ın yeni getirdiği ayar kapalıyken de sizi takip eden kişilerden mesaj almanız hâlâ mümkün oluyor.

Bu arada Twitter iPhone ve Android cihazları için mesajlaşma özelliğini daha cazip hâle getirecek özel bir doğrudan mesajlaşma butonu getirdi.

Aslında takip etmediğiniz kişilerin de size doğrudan mesaj göndermesine olanak sağlayan özellik yeni değil. Twitter Ekim 2013’te böyle bir işlevin denemesini yapmış, ancak bir ay sonra vazgeçmişti.

Ancak içinde bulunduğumuz zamanda WhatsApp ve Facebook Messenger gibi servisler sayesinde mesajlaşma işlevi daha popüler hâle geldi. Twitter da bu popülariteden yararlanmayı amaçlıyor. Opsiyonel olarak sunulan doğrudan mesajlaşma işlevi de bu amaca hizmet ediyor.

twitter-direkt-mesajlasma-210415

Söz konusu seçeneği Twitter’ın Ayarlar bölümünde, Güvenlik ve Gizlilik başlığı altında bulabilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....