Twitter web sayfalarına eklenmiş ve silinmiş tweet’lerin gösterimi ile ilgili geri adım attı

google news abone ol

Twitter, çeşitli web sitelerine yerleştirilmiş ve daha sonra silinmiş tweet’lerin görünümünü değiştiren bir değişikliği geri aldığını doğruladı. Site, silinen tweet’lerin yerinde boş görünen bir alan bırakmak yerine, tweet’in orijinal metnini görüntülemeye geri dönecek.

Twitter sözcüsü Remi Duhé, The Verge sitesine yaptığı açıklamada, geri bildirimleri değerlendirdikten sonra, bu değişikliği geri aldıklarını ve farklı seçenekleri araştırdıklarını söyledi. “Bakış açılarını paylaşanları takdir ediyoruz, geri bildiriminiz Twitter’ı daha iyi hale getirmemize yardımcı oluyor.” ifadesini de kullandı.

Bir web sayfasına eklenmiş ve sonrasında Twitter’dan silinmiş bir tweet’in orijinal metnini, tarihini ve onu gönderen kullanıcının adını söz konusu sayfada görebileceksiniz. Twitter’ın yanıtına bakılırsa, şirket silinen tweetleri web sitelerinde göstermenin alternatif bir yolunu araştırmaya devam ediyor ve gelecekte kullandığı yöntem değişebilir. Yani, şu anki durum da geçici görünüyor.

Geçtiğimiz çarşamba günü, Twitter’ın diğer web sitelerine yerleştirilmiş ve sonrasında sahibi tarafından silinmiş tweet’lerin görünmesini engellemek için farklı bir yöntem kullanmaya başladığı ortaya çıkmıştı. Buna, Twitter’da yasaklanmış veya askıya alınmış hesaplardan gelen tweet’ler de dahildi. Bu, Twitter’ın geçen yılın başlarında yasakladığı Donald Trump gibi kişilerin gömülü tweet’lerini görmeyi imkansız hâle getiriyor. Bunun, genellikle bağlam için önemli olan, yasaklı kullanıcıların tweet’lerini veya silinmiş tweet’leri içeren haberler için oldukça büyük etkileri oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter tweet önerilerini daha fazla kullanıcıya gösterecek

Bu arada Twitter, hafta başlarında uzun zamandır beklenen “düzenle” butonu üzerinde çalıştığını söyledi. Bu durum, çoktan paylaşılmış bir tweet üzerindeki içeriği değiştirmenin kötüye kullanılıp kullanılmayacağına yönelik tartışmaları da beraberinde getirdi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR