Twitter daha önce paralı olan sabitlenen sohbetleri herkese getirdi

google news abone ol

Twitter, perşembe günü yaptığı açıklamada, sabitlenen direkt mesajları geniş kapsamlı olarak kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu özellik daha önce yalnızca Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabiliyordu. Ancak şimdi Android, iOS ve web’deki herkesin kullanımına sunuluyor.

Özelliği Twitter hesaplarımızda, farklı platformlarda görme imkanına eriştik. iOS uygulamasında Mesajlar sekmesine girdiğinizde, her bir direkt mesaj oturumunu sağa kaydırdığınızda bir raptiye simgesini göreceksiniz. Buna dokunursanız konuşma, DM gelen kutunuzun üst kısmındaki yeni bir “Sabitlenen sohbetler” bölümüne taşınıyor. Web’de de, herhangi sohbet kaydının sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayıp menüyü açarsanız, en tepede “Sohbeti sabitle” seçeneğini göreceksiniz.

Sohbetleri sabitleme özelliği yoğun biçimde yazıştığınız kişi veya hesaplarla olan sohbetinizin erişimini daha kolay hâle getirebilir. Ancak en fazla altı sohbeti bu şekilde en tepeye sabitlemeniz mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Netflix Emily in Paris'in yeni sezon fragmanını paylaştı

Sabitlenmiş sohbetler artık daha geniş bir alana yayıldığından, şu anda Twitter Blue’nun özel Labs etiketi altında yer alan iki özellik var. Bunlar daha uzun süreli video yüklemeleri ve NFT profil resimleri. Bunları şimdi denemek isteyenlerin, ABD’de aylık 2,99 dolar tutarında olan  Twitter Blue’ya abone olmaları gerekiyor. Türkiye’de henüz Blue için abonelikler başlamadı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR