Twitter favori kullanıcılarına daha az reklam göstermeye hazırlanıyor

twitter reklam

Twitter’da bir grup şanslı kullanıcı, artık diğer kullanıcılara kıyasla daha az promosyon amaçlı içerik görüyor. Mikro blog servisi, “çok değerli” kullanıcıları için daha az reklam gösterilen yeni bir yaklaşımı test ediyor.

Recode sitesinde yer alan habere göre, “aktif ve göze çarpan kullanıcılar” için reklamsız veya neredeyse reklamsız bir Twitter deneyimi sunuluyor. Şirket böylelikle söz konusu kullanıcı grubunu reklamlardan uzak tutuyor. Mikro blog servisi, etkin kullanıcılarının mutluluğunu reklam gelirinin önüne koymuşa benziyor. Etkin kullanıcılar, kimi zaman Twitter için reklam gelirinden daha değerli olabiliyor.

Twitter reklam gösteriminden azade tutacağı kullanıcılarını belirlerken çeşitli kriterleri göz önünde bulunduruyor. Kaynaklara göre, tweetlerin hacmi ve eriştiği kişi sayısı ve hesap sahibinin ünü, grubun belirlenmesinde etkin olan faktörler arasında değerlendiriliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...