Twitter Reactions özelliğini Türkiye’de test ediyor

google news abone ol

Twitter kullanıcıları şimdiye kadar bir tweet’e yönelik hislerini sadece beğeniyi sembolize eden kalp ikonuyla gösterebiliyordu. Ancak yakında bu durum değişecek. Twitter, Reactions adını verdiği ve kullanıcılara tepkilerini emojilerle gösterme imkanı sağlayan özelliği test ediyor. Bu testin Türkiye’de yapılması ise Twitter’ın Türkiye’ye verdiği önemin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Öncelikle söz konusu testin sınırlı bir süre için gerçekleştirileceğini belirtmek gerekiyor. Kullanıcılar bu test süresince kalp ikonunun yanında  😂, 🤔, 👏 ve 😢  emojileriyle tweet’lere yönelik hislerini belirtebilecek.

Twitter benzer bir testi 2015’te de yapmıştı. Şirket o dönemde “100” ve “kalpli gözler” gibi emojileri test etmişti. Ancak mikro blog servisi bu sefer dünya genelinde bilinen ve her yerde aynı hisleri ifade eden emojileri bulmayı amaçlıyor.

Twitter çeşitli anket ve araştırmaların ardından söz konusu dört emojiye karar verdi. En popüler emojinin “gözden yaş gelerek gülme” emojisi olduğunu belirten şirket, insanların neşelerini ve eğlencelerini ya da beğenilerini yansıtacak emojiler görmeyi istediğini dile getirdi.

Twitter Reactions özelliğini Türkiye'de test ediyorTwitter’ın araştırmalarına göre, “öfke” ve “hayal kırıklığı” da yoğun şekilde hissedilen duygular arasında yer alıyor. Bazı insanlar hayal kırıklığını belirtmek istese de, Twitter’ın bunun için özel bir emojiyi sunmayı tercih etmediği görülüyor. Mikro blog servisinin üzerine yapışan “negatif ortam” imajından kurtulmayı istediği söylenebilir.

Twitter’dan yapılan açıklamada, yeni reaksiyonlar sayesinde tweet’i atanların da paylaşımlarının etkisini daha net şekilde görülebileceği belirtildi.

Twitter Reactions özelliğini Türkiye’de iOS ve Android uygulamaları ile web’de test edecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR