Twitter @POTUS hesabını Joe Biden’a takipçisiz devredecek

ABD’de başkanlık makamının değişimi sürecinde oldukça fazla sayıda prosedürü yerine getirmek gerekiyor. Modern dönemde bu süreçte ilgilenilmesi gerekenler arasına başkanlık makamına ait sosyal medya hesaplarının yönetimi de eklenmiş durumda. Joe Biden ve ekibi önümüzdeki ay Beyaz Saray’a geldiklerinde bazı Twitter hesaplarını takipçi sayıları sıfırlanmış olarak devralacaklar.

Söz konusu hesaplar arasında ilk sırada ABD Başkanı tarafından kullanılan @POTUS hesabı bulunuyor. Bu hesabı hâlihazırda 33.2 milyondan fazla kişi takip ediyor. 26 milyon takipçili Beyaz Saray (@WhiteHouse), ABD Başkanı’nın eşi tarafından kullanılan 16.4 milyon takipçili @FLOTUS ve basın sözcülüğü hesapları da Biden yönetimine devredilecek.

Bloomberg’in haberine göre, geçiş sürecini ekibi tarafından kullanılan @transition46 isimli hesap, Beyaz Saray hesabına dönüşecek. Kullanıcılara seçilmiş başkan Joe Biden’ın kişisel hesabını ve @WhiteHouse profilini takip etmeleri için de ana sayfada öneriler gösterilecek.

Donald Trump 2017’de başkanlığı devraldığında Barack Obama döneminde @POTUS hesabından atılan tweet’ler, @POTUS44 hesabına aktarılmıştı. Bu hesabın takipçilerine ise dokunulmamıştı. Hesap Trump’tan Biden’a devredilirken takipçi sayısı sıfırlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify sosyal medya paylaşımları için yeni özellikler sunuyor

Biden ekibinin dijital direktörlerinden Rob Flaherty, takipçi sayısının sıfırlanmasını istemediklerini Twitter’a ilettiklerini; ancak mikro blog servisinin bu talebi kabul etmediğini belirtti. Twitter ise konuyla ilgili olarak Bloomberg’e gönderdiği açıklamada Beyaz Saray hesaplarının devri için geçiş ekibiyle birlikte çalıştığını belirtmekle yetindi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...