Twitter podcast uygulaması Breaker’ı satın alıyor

Twitter geçtiğimiz ay Spaces isimli özelliği test etmeye başlamıştı. Spaces ile Twitter kullanıcıları birbirleriyle sesli biçimde sohbet edebiliyor. Twitter şimdi de podcast uygulaması Breaker’ı satın alıyor. 2016’da kurulan Breaker, ilk günden bu yana topluluk unsurları üzerine odaklanıyor. Breaker’ın mobil uygulamaları iOS ve Android’de geçtiğimiz yılın başlarında yayınlanmıştı.

Twitter’ın mühendislik şefi Michael Montano, Breaker ile platformdaki herkese açık diyalogları gelişeceğini dile getirdi. Breaker’ın kurucularından Leah Culver ise sesli diyalogların gelişmesine yardım edecek olmaktan dolayı heyecan duyduklarını ifade etti. Breaker CEO’su Erik Berlin de sesli iletişim konusunda tutkuya sahip olduklarını ve Twitter’ın herkese açık diyaloglar için sağladığı ortamın da kendilerine ilham verdiğini belirtti.

Breaker’dan verilen bilgiye göre, platformun mobil uygulamaları 15 Ocak itibarıyla kapanacak. Kullanıcılara aboneliklerinin OPML listelerini diğer podcast uygulamalarına nasıl aktaracakları konusunda yardım edilecek. Breaker’da kaydedilen podcast’lerin diğer servislere taşınması konusunda da yardım sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter Blue ile üst sınıf özellikler aylık ücretle sunulabilir

Twitter podcast konusunda tecrübesi olan Breaker ile Spaces’a ne tür bir ekleme yapacağı henüz bilinmiyor. Ancak konuşmaları daha sonra dinleyebilmek için kaydedebilmenin işe yarar bir ekleme olabileceği belirtiliyor. Spaces hâlâ sınırlı bir grupla test ediliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...