Twitter podcast uygulaması Breaker’ı satın alıyor

Twitter geçtiğimiz ay Spaces isimli özelliği test etmeye başlamıştı. Spaces ile Twitter kullanıcıları birbirleriyle sesli biçimde sohbet edebiliyor. Twitter şimdi de podcast uygulaması Breaker’ı satın alıyor. 2016’da kurulan Breaker, ilk günden bu yana topluluk unsurları üzerine odaklanıyor. Breaker’ın mobil uygulamaları iOS ve Android’de geçtiğimiz yılın başlarında yayınlanmıştı.

Twitter’ın mühendislik şefi Michael Montano, Breaker ile platformdaki herkese açık diyalogları gelişeceğini dile getirdi. Breaker’ın kurucularından Leah Culver ise sesli diyalogların gelişmesine yardım edecek olmaktan dolayı heyecan duyduklarını ifade etti. Breaker CEO’su Erik Berlin de sesli iletişim konusunda tutkuya sahip olduklarını ve Twitter’ın herkese açık diyaloglar için sağladığı ortamın da kendilerine ilham verdiğini belirtti.

Breaker’dan verilen bilgiye göre, platformun mobil uygulamaları 15 Ocak itibarıyla kapanacak. Kullanıcılara aboneliklerinin OPML listelerini diğer podcast uygulamalarına nasıl aktaracakları konusunda yardım edilecek. Breaker’da kaydedilen podcast’lerin diğer servislere taşınması konusunda da yardım sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter Flock ile Instagram'ın Yakın Arkadaşlar özelliğine yanıt verecek

Twitter podcast konusunda tecrübesi olan Breaker ile Spaces’a ne tür bir ekleme yapacağı henüz bilinmiyor. Ancak konuşmaları daha sonra dinleyebilmek için kaydedebilmenin işe yarar bir ekleme olabileceği belirtiliyor. Spaces hâlâ sınırlı bir grupla test ediliyor.

İLGİLİ HABERLER