Twitter markalara Periscope’un kalplerini özelleştirme izni veriyor

twitter periscopeTwitter, markalara Periscope üzerinde gerçekleştirdikleri canlı yayınlarda özelleştirilmiş kalp simgeleri kullanmalarına olanak sağlayan yeni bir özellik ekledi. TechCrunch’ın haberine göre, bu yeni markalı görüntüler, kullanıcı ekrana tıkladığında kenardan görünen normal, farklı renklerdeki kalplerin arasında rastgele görüntüleniyor.

Hızlı ve Öfkeli filmi, Periscope’un bu özelleştirilmiş kalplerinden yararlanan ilk marka oluyor. Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fate of the Furious) filminin prömiyerinden gerçekleştirilen canlı yayın sırasında normal kalplerin arasında renkli “F8” logosu da görüntülendi. Yeni kalpler markanın videolarının hem çevrim içi versiyonunda hem de Periscope uygulamasının içindeki versiyonunda, ister canlı ister bant yayın olsun, görüntüleniyor.

Ne var ki, Twitter’ın TechCrunch’a belirttiğine göre, markalar kalplerin yerine istediklerini koymakta özgür değiller. Twitter şirketlerle işbirliği içinde bu tarz simgelerin tasarlandığını belirtiyor. Böylelikle görsellerin çeşitli kalite ve format standartlarını karşılaması garanti altına alınıyor. Bu işbirlikçi süreç sayesinde Twitter, özelleştirilmiş kalpler arasında sorgulanabilir içeriğin görüntülenmesinin de önüne geçiyor.

Bununla birlikte, Twitter özelleştirilmiş kalpleri gösterme hakkı elde etmek için nasıl bir sürecin gerekli olduğu veya servisin ücreti konusunda bir açıklama yapmıyor. Ne var ki, şirketin özelleştirilmiş konu etiketi his simgeleri özelliğiyle benzer bir sürecin uygulandığı düşünülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...