Twitter tweet’lerin etkisini ölçecek mobil araçları test ediyor

twitter-mobil-analiz-261114

Twitter’ın resmi mobil uygulamalarında test ettiği bir özellik, kullanıcılara tweet’leri hakkındaki çeşitli ölçümleri görme imkanı veriyor. Tüm kullanıcıların erişemediği bu özelliğin genele yayılıp yayılmayacağı da henüz bilinmiyor. Kullanıcıların tweet’lerinin hemen altında bulunan ”Analiz detaylarını göster” yazısına dokunulduğu zaman kullanıcıların karşısına tweet’i kaç kişinin görüntülediğine ilişkin bilgiler gösteren bir ekran çıkıyor. Bu ekran üzerinden tweet’e iliştirilen medya içeriğine ilişkin görüntüleme istatistiklerine erişmek de mümkün oluyor.

Söz konusu özellik mobil platformlara yeni gelse de, Twitter geçtiğimiz aylarda analiz platformunu tüm kullanıcılarının erişimine açmıştı. Mobil desteğinin de gelmesiyle birlikte tweet’lerinin etkisini ölçmek biraz daha kolay bir işleme dönüşüyor. Twitter’dan konuya ilişkin olarak The Verge yapılan açıklamada söz konusu özelliğin nihai bir ürüne dönüşmediğinin altı çizildi.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...