Twitter Niche’i satın alarak internet ünlülerini markalarla buluşturma işine de el atıyor

twitter-logo-230513

Twitter, Vine ve Twitter üzerindeki kitle için para kazandırma stratejileri ve yazılım desteği sunan bir girişim olan Niche’i satın aldığını duyurdu.

Ne gibi para kazandırma stratejilerini sunduğunu merak edenler için özetleyecek olursak; Niche Vine ve Twitter üzerindeki etki sahibi, fenomen kişileri markalarla buluşturarak kendi kanalları üzerinde paylaşım amaçlı sponsorlu içerikler oluşturulmasını sağlıyor.

Bu noktada Niche’i sosyal medya ünlüleri için bir yetenek ajansı olarak düşünebilirsiniz. Bu arada Niche çapraz platform ölçümleme hizmeti de sunuyor, ancak tam olarak neleri izlediği bilinmiyor.

Twitter’ın konuyla ilgili olarak yayınladığı blog yazısında Vine ünlülülerinin HP Pavilion x360 modelinin reklamını yaptığı sponsorlu içerikler örnek olarak gösteriliyor.

 Vine üzerinde yapılmış özel sponsorlu içerik çalışması.

Bu satın alma Twitter’ın özellikle video alanında orijinal içerik oyununa dahil olma konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Twitter Niche için ne kadar ödeme yaptığını açıklamadı.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun