Twitter’dan mavi tik isteme süreci için yeni hazırlık

Twitter, kullanıcılarının mavi tik alması için yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Mikro blog servisinin çalışmalarını, uygulamaların kodları üzerinde “tersine mühendislik” yapan ve olası özellikleri keşfeden araştırmacı Jane Manchun Wong ortaya çıkardı. Wong, Twitter’ın ayarlar menüsünün “kişisel bilgiler” bölümünde “doğrulama talep et” başlıklı bir alanı gösteren ekran görüntüsünü paylaştı.

Twitter, Wong’un paylaşımını doğruladı, ancak daha fazla yorumda bulunmadı. Mikro blog servisinin destek sayfasında onaylanmış hesap programının hâlâ bekleme aşamasında olduğu ve şu an için yeni başvuruların kabul edilmediği belirtiliyor. Dolayısıyla Twitter’ın doğrulamayı yeni kullanıcılarına açması ve yeni sürecin özellikleri belirsizliğini koruyor.

Twitter, “kamuya mal olmuş” olarak tanımlanabilecek hesapların isimlerinin yanına doğruluklarını göstermek için mavi tik koyuyor. Mikro blog servisi bunun şirket tarafından yapılan bir doğrulama olmadığının altını en baştan çizse de; bir süre sonra mavi tikin amacı ve neyi tespit ettiği konusunda bazı kafa karışıklıklarının olduğunu açıklamıştı.

Twitter’dan 2018’de yapılan açıklamada, onaylama sistemi üzerinde çalışmak için yeterli bant genişliğinin olmadığı belirtilmişti. Mikro blog servisi, o dönemde odak noktasını seçim güvenliğine kaydırmıştı. Seçimlerde yarışan adayları ve seçimle göreve gelen kişilerin hesaplarını onaylamaya yönelen şirket, bu girişiminde de karışık sonuçlar elde etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
TikTok hesabınızla başka uygulamalara giriş imkanı geliyor

Twitter bir süre önce koronavirüs salgınıyla ilgili doğru bilgilerin yayılmasına yardımcı olmak amacıyla kamu sağlığı yetkililerinin hesaplarına mavi tik eklemeye başlamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...