Twitter koronavirüs aşılarıyla ilgili yanlış bilgileri kaldıracak

Twitter koronavirüs aşılarıyla ilgili yanlış veya yanıltıcı bilgiler barındıran paylaşımların kaldırılacağını açıkladı. Aşıların nüfusu kontrol etme amacıyla kasıtlı olarak zarar vereceğini belirten tüm paylaşımlar veya komplo teorileri bu yeni yaklaşım çerçevesinde kaldırılacak.

COVID-19 diye bir hastalığın olmadığını öne süren veya çürütülmüş bilgileri yineleyen paylaşımlar da Twitter’ın yeni yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilecek. Mikro blog servisi bu yeni politikayı uygulamaya önümüzdeki hafta itibarıyla başlayacak.

Twitter önümüzdeki yılın başından itibaren de aşıyla ilgili komplo teorilerinin bulunduğu paylaşımlara uyarı veya etiket ekleyecek. Bu etiketlenen tweet’lerde kullanıcıları kamu sağlığı bilgilendirme sitelerine yönlendiren bağlantılara da yer verilebilecek. Mikro blog servisi, bu etiketleri daha önce ABD başkanlık seçimiyle ilgili paylaşımlarda kullanmıştı.

Twitter’dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, bu yeni politikanın yerel, ulusal ve küresel sağlık kuruluşlarıyla iş birliği içinde uygulanacağı belirtildi. Şirket, uygulamanın şeffaf biçimde yapılacağının da altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'tan haberlerin okunmasını hatırlatan yeni özellik

Twitter koronavirüs konusunda daha önce de belli politikaları uygulamaya koymuştu. Mikro blog servisi mart ayında da Keşfet sayfası içinde özel bir COVID-19 sekmesi oluşturmuştu. Twitter, koronavirüsle ilgili daha sağlıklı bilgiler sunmak için de Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte çalışıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...