Twitter hikâye tarzındaki Fleet’leri Hindistan’da kullanıma sundu

Twitter’ın Snapchat ve Instagram’da gördüğümüz hikâyelere benzer bir özelliği olan “Fleets” Hindistan’da kullanıma sunuldu. Bu özellik dünya çapında kademeli olarak kullanıma sunuluyor. Öncelikle Brezilya’da faaliyete geçmiş olan fleet’ler geçen ay İtalya’ya gelmişti.

Twitter’ın Hindistan idari direktörü Manish Maheshwari, konuyla ilgili olarak yayınlanan açıklamada, “Hindistan, dünya çapında en büyük ve en hızlı büyüyen kitle pazarlarımızdan biri olduğundan Twitter için önemlidir.” dedi. “Fleets denemesini Hindistan’a getirmekten ve bu yeni ürünü deneyimleyen dünyanın ilk üç ülkesinden biri yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

“Hindistan’daki testten, yeni bir konuşma modu eklemenin Hintlilerin Twitter’a katılımını nasıl değiştirdiğini öğreneceğiz. İnsanların düşündüklerini hafif dokunuşlu ve açık yürekli bir şekilde paylaşmalarına izin vererek kullanım çeşitliliğini daha da artırıp artırmayacağını görmek de ilginç olacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter mobil uygulamalarında resimleri kesmeden gösteriyor

Twitter’ın fleet’leri dünya çapında ne zaman kullanıma sunacağını henüz bilmiyoruz. Hikâye formatı şu sıralar sosyal medya uygulamalarında çok popüler. Daha önce YouTube, Skype ve WhatsApp’ın da bu formatı kullandıklarını gördük. Twitter için de bu tarz içerik paylaşımı epey uygun görünüyordu ki, sosyal ağ da yavaş yavaş bu formata uyum sağlıyor gibi görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...