Twitter’ın güvenliği Peiter Zatko’ya emanet

Twitter yaz aylarında yaşadığı yüksek profilli siber saldırının ardından güvenlik şefliğine önemli bir ismi getirdi. En önemli “beyaz hacker”lardan biri olarak tanınan ve önemli görevler üstlenen Peiter “Mudge” Zatko, mikro blog servisinin güvenlik şefliğine getirildi.

CNBC’de yer alan habere göre, Zatko görevi 45 ila 60 günlük bir değerlendirme sürecinin ardından devralacak. Zatko bu süreçte Twitter’ın mevcut önlem ve uygulamalarını inceleyecek. Tecrübeli güvenlik uzmanı, doğrudan Twitter CEO’su Jack Dorsey’e bağlı olarak çalışacak.

Zatko, Google’ın gelişmiş teknolojiler ve projeler grubunda güvenlik araştırmaları gerçekleştirmişti. Amerikan ordusuna bağlı DARPA’da görev yapan Zatko, pek çok programın sorumluluğunu üstlenmişti. ABD Savunma Bakanlığı için siber güvenlik çerçevesi de oluşturan Zatko, son olarak elektronik ödeme servisi Stripe’ta baş güvenlik sorumlusu olarak görev yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter algoritmalarının zararlı etkisini analiz ediyor

CNBC’ye konuşan Zatko; değerlendirme sürecinde bilgi güvenliği, fiziksel güvenlik, site ve platform bütünlüğü gibi konular üzerine yoğunlaşacağını dile getirdi. Yeni güvenlik şefi, Twitter platformdaki açık diyalogların iyileştirilmesi için de çalışacağını altını çizdi. Zatko, bu süreçte bazı olağan dışı yaklaşımları uygulayabileceğini de şimdiden açıkladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...