Twitter gizlilik politikasını oyunla anlatıyor

google news abone ol

Twitter kullanıcı verilerinin nasıl yönetildiğinin daha net şekilde anlaşılması için gizlilik politikasını yenilemişti. Ancak şirket bunun yeterli olmadığına inanıyor gibi görünüyor. Mikro blog servisi, gizlilik politikasının daha iyi anlaşılabilmesi için Data Dash isimli bir oyun hazırladı.

Data Dash’in özü itibarıyla basit bir web tabanlı oyun olduğunu belirtmek gerekiyor. Oyunda oyuncuların Data isimli köpeği istenmeyen reklamlardan, DM’lerden ve trollerden koruması isteniyor. Bir bölüm tamamlandığında kullanıcılar Twitter’ın yaklaşımı ve deneyimi nasıl yönetebilecekleri konusunda daha fazla bilgiye erişebilecek.

Data Dash’in sıkı oyuncuları etkilemeyeceğini söylemek gerekiyor. 8-bit grafikler oldukça sevimli görünürken, oyuncuları bir şeyler öğrenme konusunda teşvik etmek amacıyla oyunun çok zorlaştırılmadığı rahatlıkla fark ediliyor.

Data Dash’in en önemli problemi ise tonu olabilir. Oyun kolay oynanabilir olsa da, oyunculara anlattığı konular oldukça ciddi. Dolayısıyla Twitter’da taciz ve nefret söylemine maruz kalanlar oyunu oynamaktan pek keyif almayabilir.

Twitter, Data Dash ile gizlilik politikasını yeni kullancılarına veya bu konuyla pek kapsamlı şekilde ilgilenmeyenlere anlatmayı amaçlıyor gibi görünüyor. Bunun özellikle genç yaşta sosyal medya ve dijital okur yazarlık gibi konularla ilgilenenlere yardımcı olacağı söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR