Twitter giriş doğrulaması için USB güvenlik anahtarlarını da destekleyecek

twitter giris dogrulamasiTwitter giriş doğrulaması yaparak platforma erişmek isteyenlerin bundan böyle Yubikey gibi USB güvenlik anahtarlarından da yararlanabileceğini açıkladı. Çift aşamalı doğrulama özelliğini aktif hâle getiren kullanıcılar bundan böyle doğrulama kodu veya giriş onayı dışında bir alternatifi de tercih edebilecek.

Twitter doğrulama desteğinin kapsamında geçtiğimiz yıl da bir genişleme gerçekleştirmiş ve bazı üçüncü taraf uygulamaları da sürece dahil etmişti. Söz konusu uygulamalar arasında Google Authenticator ve Duo Mobile gibi çözümler de bulunuyor.

Fiziksel anahtar gibi çözümlerin de doğrulama yöntemleri arasına eklenmesi, kullanıcıların telefonlarının yanında olmadığı veya SMS almak istemedikleri zamanlarda bile mikro blog servisine güvenli biçimde giriş yapmasını mümkün kılıyor.

Twitter giriş doğrulaması konusunda fiziksel anahtarlardan yararlanan ilk platform değil. Twitter’dan önce Dropbox, Facebook ve Google gibi şirketler de giriş doğrulaması için fiziksel anahtarlara da destek vermeye başlamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...