Twitter GIF animasyonları desteklemeye başladı

twitter-logo-230513

GIF animasyonlar en sonunda Twitter’a da geldi. Twitter’ın web sitesinde, iOS ve Android uygulamalarında, zaman akışı içinde paylaşılan GIF animasyonları tek bir tıklamayla izlemek mümkün olacak.

Tweet’ler içinde paylaşılan GIF’ler otomatik olarak oynamayacak. Yüksek boyutlu dosyaların istek dışında indirilmesini engellemek isteyen Twitter, zaman akışı içinde gösterilen GIF’ler için böyle bir yolu tercih etti. Ne var ki, sadece bir tweet’in detaylı görünüm sayfasını açtığınızda GIF animasyon anında oynamaya başlıyor.

GIF desteği Twitter’dan fazlasıyla beklenen bir özellikti. Ayrıca bunların tweet akışı içinde oynatılabilir kılınması da görüntülemeyi daha kolay hâle getirecektir. Böylelikle yeni bir GIF animasyon görüntülemek için her seferinde yeni bir pencereyi açma gereği olmayacaktır.

Aslında benzer özellik Facebook’tan da talep ediliyor, ancak Facebook belki de Haber Kaynağının nasıl görüneceği noktasında bazı endişeleri barındırdığı için GIF animasyon desteği eklemekten kaçınıyor. Gerçekten de GIF animasyonlar her zaman göze hoş görünmüyor, ancak Twitter bunların eğlenceli olduğunu düşünerek destek vermekte bir sakınca görmemiş. Bu arada Google+ uzun zamandır GIF animasyon desteği sunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...