Twitter gergin sohbetleri önlemek için tweet öncesi uyarılar geliştiriyor

Twitter, iOS ve Android’de, hararetlenebilecek bir sohbete girmeden önce sizi uyaran yeni uyarı pencereleri test ediyor.

Bir örnekte, devam etmekte olan bir sohbete “böyle konuşmalar gergin olabilir” diyen bir komut penceresi var. Bir diğer örnekte ise, bu gergin sohbetlerden birine cevap vermeye çalışırsanız, empatik ve gerçeklere dayalı sohbetleri teşvik etmek için gösterilen “birbirimize göz kulak olalım” başlıklı ve üç maddeli bir mesaj penceresiyle karşılaşabilirsiniz.

Uyarı pencereleri, şirketin platformdaki kalıcı tacizi ve kötüye kullanımı azaltmaya yönelik en son girişimidir. Örneğin başka bir uyarı penceresi, rahatsız edici olabilecek bir şeyi tweetlemeden önce sizi uyarıyor. Twitter, okumadığınızı düşündüğü bir makaleyi retweet etmeye çalışırsanız da bir uyarı gösterebilir. Bu, yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmaya yardımcı olabilir. Bunlar bazı kötü tweet’lerin paylaşılmasını önlemeye yardımcı olsa da, tweet atmadan önce gözden geçirmeniz gereken potansiyel uyarıların artan listesi, tüm deneyimin endişe verici olabileceğinin bir göstergesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter en son atılan tweet'leri görmek için daha kullanışlı bir yol deniyor

Her zaman olduğu gibi, bir şey paylaşmanız gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, en iyi tweet öncesi uyarı, Twitter’ın size göstermeyeceği uyarıdır. Yani, asla tweet atmayın!

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun