Twitter fotoğrafları web zaman akışında kırpılmadan, tam boyutta gösteriliyor

Twitter Fotoğrafları

Twitter fotoğrafları bundan böyle zaman akışı içinde daha fazla ön plana çıkaracak bir değişiklik yaptı. Gerçekleştirilen son değişiklikle birlikte Twitter’ın web üzerindeki zaman akışı içinde fotoğraflar kırpılmış dikdörtgen yerine kare veya dikdörtgen formatında, tam boyutlu olarak gösteriliyor.

Bu, özellikle sıklıkla portre fotoğraflar tweetleyen kullanıcıların hoşuna gidecektir. Çünkü Twitter daha önce bu tarz fotoğraflarda baş tarafı keserek sadece merkeze odaklanıyordu. Bu da paylaşılmış insan fotoğraflarında başın olmamasını, sadece gövde bölümünün tweet’lerin hemen altında gösterilmesine neden oluyordu.

Ne var ki, Twitter’ı sıklıkla kullananlar zaman akışının tam boyutlu fotoğraflarla gereksiz yere işgal edilmesinden rahatsız olabilir, iki tweet’i aynı anda ekranda görememekten dolayı şikayetçi olabilirler.

Twitter fotoğrafları şimdi nasıl gösteriliyor?

Fotoğrafların görüntülenmesinde yapılan bu değişikliğin etkisini Twitter kullanıcıları görmeye başladılar. Kırpılmamış fotoğraflara geçişin yanı sıra, Twitter birden fazla fotoğrafın eklendiği tweet’lerin gösteriminde de değişikliğe gidiyor. Şimdi bu fotoğraflar daha çok Facebook’ta yayınlanan fotoğraf koleksiyonlarına daha fazla benzeyecek. Ön izleme sadece tek bir fotoğrafı öne çıkaracak, diğerleri kenarda daha küçük resimler hâlinde gösterilecek. Böylelikle en azından bir fotoğrafın büyük ve rahat görülebilir şekilde sergilenmesi, diğerlerinin de kullanıcının seçimine bağlı olarak büyük olarak açılması sağlanacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...