Twitter Fleets çıkartma ve GIF animasyonlarıyla renkleniyor

Twitter, Fleets adını taşıyan hikaye özelliğini renklendirmek için çıkartma ve GIF animasyonu desteğini kullanıcılarla buluşturuyor. Bu desteğin bulunmaması Fleets’in işlevselliğini etkilemese de, varlığı kullanıcılara paylaşımlarını kişiselleştirme imkanı veriyor.

Konuyla ilgili duyuru, Twitter’ın destek hesabı aracılığıyla yapıldı. Paylaşımda kullanıcıların hikayelerine GIF animasyonu, çıkartma ve Twemoji (Emoji için Twitter tarafından kullanılan terim) ekleyebileceği belirtildi.

Twitter kullanıcıları hikaye oluştururken metin ikonun yanındaki gülen yüz ikonuna dokunarak animasyonlu çıkartma ve emojileri paylaşımlarına ekleyebilecek. Kullanıcılar arama çubuğu üzerinden GIF animasyonu ve çıkartmalar için arama da yapabilecek. Snapchat ve Instagram’ın hikayelerinde uzun süredir kullanılan bu özelliğin Fleets’e gelmesi de Twitter’ın işini kolaylaştırabilir.

Twitter Fleets için çıkartma desteğinin iOS ve Android’de kullanıcılarla buluşacağını belirtti. Desteğin tüm kullanıcılara ulaşmaması, dağıtımın kademeli olarak yapıldığını gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...