Mahkemeden Twitter ve Facebook için erişim engelleme kararı

htc-one-twitter-210314 (650 x 434)

Milli İstihbarat Teşkilatı’na ait tırların geçtiğimiz yıl Adana’da durdurulmasına ilişkin tutanakların sosyal medyada yayılmasının ardından mahkeme, tutanakların yayınlandığı tüm siteler için erişim engelleme kararı aldı.

Söz konusu tutanaklar Twitter ve Facebook’ta da yayınlandığı için mahkeme kararı bu siteleri de kapsıyor. Ancak hem Twitter’ın hem Facebook’un tutanakların yayınlandığı hesapları karartması, bu sitelerin erişim engelleme kararından etkilenmeyebileceğini gösteriyor.

Halihazırda yetkililerin diğer sitelerde yayınlanan tutanakların kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol ettiği ve engelleme kararının bu kontroller sonucunda uygulanacağı belirtildi. İçeriği kaldıran siteler için kararın bir sorun teşkil etmeyeceği, ancak içeriğin kaldırılmadığı sitelerin erişim engeline maruz kalabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada mahkeme kararının ardından doğal sürecin işletildiği ifade edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...