Twitter: Dünya liderlerini cezalandırmak önemli bilgileri gizlemekle eşdeğer

google news abone ol

twitterTwitter bir blog yazısı aracılığıyla politik figürlerin ve dünya liderlerinin platformunu kullanmasına yönelik duruşuna bir açıklama getirdi. Mikro blog servisi, son zamanlarda çok sayıda kullanıcısından ABD Başkanı Donald Trump’ı engellemesine dair çağrılar alıyor.

Donald Trump’ın sosyal ağdaki hesabı üzerinden sıklıkla tehditkâr paylaşımlarda bulunması nedeniyle pek çok kişi sosyal ağdan Trump’ı “susturmasını” istemiş, şirket bu çağrılara pek de tatmin edici karşılıklar verememişti. Mikro blog servisinden yapılan son açıklama, takınılan tutumu anlatmak için daha makul gerekçeler barındırıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, bir dünya liderinin hesabını askıya almanın veya tweetlerini silmenin önemli diyalogları ciddi anlamda kısıtlayacağı belirtildi. Sosyal ağ, bu tarz hamlelerin ilgili lideri susturmaktan daha fazlası anlamına geleceğini savundu. Twitter, liderlerin bazı söz ve davranışlarının tartışılmasının gerektiğine dikkat çekti.

Bu açıklama ile mikro blog servisi, Trump’ın hesabını askıya alma veya tweetlerini silme gibi bir uygulamaya gitmeyeceğini de ilan etmiş oldu. Yapılan açıklamada ABD Başkanı’nın ismi hiç geçmese de, sosyal ağı en aktif biçimde kullanan ve buradan sürekli tartışmalı mesajlar paylaşan liderin Trump olduğu tüm dünya kamuoyu tarafından biliniyor.

Yapılan açıklamada, servisin önyargısız ve kamu çıkarını önde tutan bir platform olması için sıkı biçimde çalışıldığının altı çizildi. Şirket, kişisel bir hesabın gücünün ve büyüklüğünün kararları üzerinde etkisi olmadığını da ayrıca vurguladı. Bu vurgu, mikro blog servisinin Trump’ın tweetlerini daha çok “tık almak” için kaldırmadığına dair eleştirilere bir yanıt gibi görünüyor.

Twitter: Önemli her konunun özgürce tartışıldığı bir mecra olmak için çalışıyoruz

Twitter, liderlerin paylaşımlarının politik bağlamlar doğrultusunda değerlendirildiği ve kuralların buna göre uygulandığını vurguladı. Mikro blog servisi, önemli her konunun özgürce tartışıldığı bir mecra olma hedefini de bir kez daha tekrarladı. Açıklamada özgür tartışmanın toplumun ilerlemesi için hayati öneme sahip olduğu ifade edildi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR