Teknoloji

Twitter DM içinde sesli mesaj özelliğini Türkiye’de test etmeye başladı

elon musk twitter

Twitter, yeni özellikleri açıklamaya ve test etmeye devam ediyor. Sosyal ağ platformu son olarak, Direkt Mesajlarda (DM) sohbet etmeyi daha kolay hale getirmek için DM’lere sesli mesaj özelliğini getirdi.

Twitter tarafından yapılan açıklamada, bu denemenin çarşamba gününden itibaren Türkiye ve Nijerya’da uygulanmaya başlandığı belirtildi.

“Bu, insanlara ister hareket halinde olsunlar ister yazacak çok fazla şey olsun, kendilerini net ve hızlı bir şekilde ifade etmeleri için daha fazla imkan sağlayacaktır. Hands free yani eller serbest bir deneyim için, bir DM görüşmesinde, hesap sahiplerinin kayda başlamak için yeni ses kaydı simgesine bir kez dokunmaları yeterlidir.” diyor Twitter konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada. “Tamamlandığında durdur simgesine dokunarak kaydı göndermeden veya silmeden önce kayıtlarını dinleme seçeneğine sahip olurlar. Alternatif olarak, ses kaydı simgesini basılı tutarak ve konuşmayı bitirdikten hemen sonra göndermek için yukarı kaydırarak da hızlı gönderebilirler. Her kayıt için 140 saniyelik bir sınır vardır.”

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu özellik şu anda Türkiye ve Nijerya’da test ediliyor. “Herkesi, sesli mesajları kullanarak kendileri için önemli olan şeyler hakkında özel sohbetler başlatmaya teşvik etmek istiyoruz. Özelliğimizin Türkiye ve Nijerya’da nasıl kullanıldığını görmeyi ve bu denemeyle ilgili geri bildirimleri almayı dört gözle bekliyoruz.”

Eğer denemeler planlandığı gibi sonuç verirse, DM’lerde sesli mesaj özelliği tüm Twitter kullanıcılarına sunulacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER