Teknoloji

Twitter dileyenlere Android uygulamasının beta sürümünü kullanma imkanını veriyor

Google’ın Android uygulamalarının beta testleri için oluşturduğu sistem Google I/O’da duyurulmuş ve o günden bu yana aralarında Facebook ve Snapchat’in de bulunduğu pek çok servis bu sistemi kullanmaya başlamıştı. Kitle kaynak yönteminden faydalanan bu metodu kullanan şirketler arasına şimdi de Twitter katıldı. Mikro blog servisi dileyen Android kullanıcılarına beta sürecine katılma ve resmi uygulamanın yeni sürümlerini ana yayından önce kullanma imkanını veriyor.

twitter-android-040413 (580 x 387)

Twitter’ın Android beta sürecine katılmak için Facebook ve diğer uygulamalarda izlenen sürecin aynısı takip ediliyor. Özel bir Google grubuna katılan kullanıcılar daha sonra bu grup üzerinden test programına katılıyor. Programa katılan kullanıcılar uygulamanın yeni sürümlerini Google Play üzerinden indirebiliyor.

Bir kullanıcının aynı anda hem uygulamanın ana sürümünü hem de beta sürümünü kullanmasıysa mümkün olmuyor. Dolayısıyla potansiyel açıklardan ve potansiyel problemlerden rahatsız olacak kullanıcıların beta sürecine katılmamasında fayda olduğunu belirtmek gerekiyor. Twitter’ın gelişimini tüm aşamalarıyla kontrol etmek isteyen kullanıcılar içinse beta kanalını ”biçilmiş kaftan” olarak nitelemek mümkün.

İlgili >> Android Police

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER