Twitter Digits ile uygulamalara giriş yöntemini değiştirmeyi hedefliyor

digits-twitter-231014

Twitter Digits adını verdiği yeni kullanıcı giriş servisini duyurdu. Digits uygulamalarına şifreden bağımsız bir giriş seçeneği eklemek isteyen geliştiriciler için tasarlandı.

Şirket Digits’in duyurusunu ilkini bu yıl düzenlediği geliştirici konferansı Flight’ta duyurdu. Aslında Digits söz konusu etkinlikte duyurulan birçok Twitter yapımı araçtan biri olma özelliği taşıyor, ancak kullanıcılara kullanıcılara kullanıcı adı ve şifre yerine telefon numarasını kullanarak uygulamalara kayıt olma ve giriş yapmayı sağladığı için diğerlerinden daha fazla ilgi çekiyor.

Digits SMS’i kullanarak hesaplarınıza erişimleri kontrol ediyor ve hesapları emniyet altında tutuyor, bunları da Twitter’ın altyapısını kullanarak gerçekleştiriyor. Uygulamalar SMS tabanlı onay kodu yardımıyla bir telefon numarasının doğruluğunu onaylıyor. Aslında bu sistemin mantığı iki aşamalı doğrulama yöntemininkine benziyor, ancak web uygulamaları için de kullanılabiliyor.

Digits sayesinde Twitter daha fazla uygulama geliştiricisiyle bağ kurabilir, yüzlerce yeni uygulamaya bu yolla entegre olabilir. Twitter uzun zaman boyunca üçüncü taraf geliştiricilere sırt çevirmesiyle biliniyor, ancak halka açık bir şirketin büyümesi için farklı bir yaklaşım sergilemesi ve geliştiricileri kucaklaması gerekiyor. İşte Twitter da bu yıl içinde bunun işaretlerini vermeye başladı.

Digits 28 farklı dil desteğiyle, 200 farklı ülkede faaliyete geçti. Geliştiriciler uygulamalarına sadece birkaç satır kod ekleyerek Digits’in giriş servisini uygulamalarına ekleyebilecek. Yani çok yakında bazı favori uygulamalarınızda Digits ile giriş yönteminin de bulunduğunu görebilirsiniz.

Web sitesine bakıldığında Digits’in Fitstar, Resy, OneFootball ve bunun gibi birkaç uygulamada kullanıldığı görünüyor. Twitter da bu listede yer alıyor olmalı.

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Yeni iPad Air ve 8. nesil iPad Türkiye’de satışa çıktı

Apple, geçen ayın ortalarında düzenlediği Eylül etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği 8. nesil iPad ve yeni iPad Air tabletleri Türkiye'de satışa sunmaya başladı. Bu yeni tabletlerin...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun