Twitter CEO’su ofise dönüş için tarih verdi

google news abone ol

Twitter, 15 Mart itibarıyla ofislerini tamamen açacağını ve iş seyahatlerinin de yeniden başlayacağını duyurdu. Konuyla ilgili açıklama, mikro blog servisinin CEO’su Parag Agrawal tarafından yapıldı. Agrawal açıklamasında selefi Jack Dorsey tarafından duyurulan uzaktan çalışma politikasında bir değişiklik olmayacağını da belirtti. Mikro blog servisinin personeli, diledikleri takdirde yine uzaktan çalışmaya devam edebilecek.

Agrawal açıklamasında mikro blog servisinin personelinin en üretken ve kreatif hissettikleri yerde çalışmaya devam edebileceğini belirtirken, Twitter’ın “gerçekten esnek” çalışmaya bağlı olduğunun altını çizdi.

Buna rağmen, Agrawal ofiste çalışmanın faydaları üzerinde de fazlasıyla durdu. Kendi tabiriyle “dağıtılmış” çalışmanın zorluğuna değinen Agrawal, ekip toplantılarının ve etkinliklerinin şirket kültürünü daha güçlü bir şekilde hissettirdiğini dile getirdi.

Agrawal’in açıklaması, Twitter’ın uzaktan çalışma kültürünün Dropbox gibi şirketlerle aynı olmayacağını gösteriyor. Önceliği uzaktan çalışmaya veren Dropbox, ofisleri çalışanların toplantı yapmak için gelebileceği ortak çalışma alanları olarak konumlandırmayı seçmişti.

Twitter tarafından yapılan açıklamada bir yönlendirmeden söz etmek mümkün. Yine de, mikro blog servisinin diğer teknoloji şirketlerine kıyasla daha gevşek bir uzaktan çalışma politikası uyguladığını söylemek gerekiyor. Örneğin, Amazon uzaktan çalışma kararının verilmesini çalışanlar yerine ekiplere bırakmıştı. Yani bir ekibin yöneticisi isterse, o ekibin tamamı ofise gelmek zorunda kalıyor. Google ve Microsoft da bazı hibrit yaklaşımları test ederken, iki şirket de çalışanlarından belli günlerde ofise gelmelerini istiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR